Kde strávit dovolenou na přelomu léta a podzimu? Zkuste vyrazit na jižní Moravu!

Léto pomalu, ale jistě končí a vy jste nestihli vyrazit na dovolenou? Nezoufejte! Mnozí lidé rádi tráví sychravé podzimní dny poleháváním doma u televize nebo vysedáváním za počítačem. To však neprospívá našemu zdraví, raději si vyjděte na procházku, čerstvý vzduch vám udělá lépe. Pokud patříte do skupiny těch, kteří milují kvalitní víno, rozhodně stojí za to navštívit jižní Moravu. Hodil by se vám tip na konkrétní lokalitu? Máte ho mít!

Oblast Pálava v Panonské nížině

Slunečná a teplá oblast Panonské nížiny patří mezi ty nejsušší místa České republiky. Podle zdejších legend tady začali pěstovat víno už starověcí Římané. Ostatně i díky tomu a dobrému vínu je nejvyhledávanější vinařskou oblastí. Pálava byla vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí v roce 1976 a od roku 1986 se zapsala na seznam biosférických rezervací UNESCO. Je domovem různých výjimečných druhů rostlin, a především zdejší prostředí prospívá hojnému pěstování vinné révy. Nudit se zde zajisté nebudete. Potěšíme především milovníky turistiky, protože právě Mikulov a Pavlov patří mezi nejvýznamnější výchozí turistické body. Na své si přijdou také obdivovatelé památek a zřícenin, můžete navštívit zříceniny jako Dívčí hrady anebo Kozí hrádek. V oblasti se doporučujeme podívat i na zříceniny středověkých hradů a naučnou stezku.

Kde se v Pavlově ubytovat?

S ohledem na množství aktivit si pro pobyt v tomto příjemném prostředí vyhraďte alespoň několik dní, abyste kromě výletů stihli i relaxaci se sklenicí dobrého vína ve vinném sklípku. Právě Pavlov je pro své sklípky vyhlášený. Ubytování si jednoduše zajistíte v místním penzionu jménem Florián, a to online na https://www.pensionflorian.cz/. Penzion disponuje restaurací a vinným sklepem. Pobyt v příjemném prostředí a levné ubytování potěší nejednoho návštěvníka, navíc se v okolí nachází spousta vinných sklípků. V případě, že jste zvolili právě Pavlov, rozhodně nebudete litovat.

Informace o ubytování na Pálavě najdete na https://www.pensionflorian.cz/.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová