Slyšeli jste již pojem datové účetnictví?

V 21. století se kolem dat točí snad všechno. Aby také ne. Tím, jak intenzivně žijeme v online světě, těch dat produkujeme obrovské množství. Dají se využívat zajímavými způsoby, kolikrát i takovými, které by vás nenapadly. A využít je můžete samozřejmě i vy! Máte vlastní firmu? Pak by vás možná mohlo zajímat datové účetnictví. Tento pojem v Česku popularizuje společnost DYPE, jejímž sídlem je Praha. Zpracování účetnictví ovšem nabízí všude po ČR. Dokáže totiž fungovat online.

První datové účetnictví v ČR

DYPE je první společností, která v ČR nabízí datové účetnictví. O co jde? V čem je tak jiné, revoluční, lepší? V prvé řadě vám usnadňuje finanční řízení a plánování. Propojuje účetnictví s managementem, protože z účetních dat můžete vyčíst hodně informací, které vám pomohou v řízení firmy. Datové účetnictví je také o digitalizaci firemních procesů, jíž se sníží chybovost a zlepší kontrola. Zároveň se prostřednictvím automatizace a umělé inteligence eliminuje spousta zdlouhavé manuální práce. Ve finále ušetříte nemalé množství finančních prostředků. Datové účetnictví je vlastně takovým manažerským účetnictvím, které kombinuje dodržování daňové legislativy a byznysové hodnoty.

Co konkrétně přinese vám?

To se takhle obecně velmi těžko říká. V každé firmě lze vylepšit a automatizovat jiné procesy. Možná jste v procesu digitalizace už docela daleko, možná naopak ne. Nejlépe to zjistíte, když se spojíte přímo se specialisty z DYPE.

Řešte firemní účetnictví online

Nabízí mzdové účetnictví Praha, ovšem působí celorepublikově. Klidně s vámi budou komunikovat online. Cloud pro ně není pouze prázdnou frází, jsou zvyklí fungovat digitálně a bez problémů to naučí i vás. Je čas modernizovat, šetřit, posouvat firmu dál. Datové účetnictví může být jedním z prostředků na cestě k pokroku, tak se ho nebojte.

Publikováno: 28. 10. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Romana Dohnalová