Rozkládací pohovka je pro malý studentský pokoj nevyhnutelností

Potomek dospěl do věku, kdy opouští rodičovské hnízdo a vydává se do světa? Platit mu privát je možná jistější než se spolehnout na služby internátu. Ovšem jak si poradit s malým prostorem je druhá věc. V každém případě je potřeba mít na paměti především jeho primární potřeby, které pomůže vyřešit rozkládací pohovka.

Nutné vybavení pro přežití

Aby se mohl váš student co nejlépe vypořádat s novým životem, je dobré mu zajistit podmínky, které mu to aspoň trošku ulehčí. Privátní bydlení představuje sice větší bezpeční a komfort než internát, ovšem prostorové možnosti jsou téměř stejně omezené. Pokoj je proto potřeba vybavit účelně a prakticky a zároveň tak, aby v něm bylo „dýchatelno“. Prvním důležitým kusem nábytku bude bezesporu pracovní stůl, který by měl zároveň poskytovat dostatek odkládacích ploch a šuplíků na studijní materiály. K němu je potřeba obstarat anatomickou židli a kvalitní osvětlení pro pozdní studium.

Nábytek, který poskytne víc než jednu funkci

Jak všichni víme, škola není jen o biflování. A proto je potřeba myslet také na spánek a společenské aktivity spojené se studentským životem. Skvělým doplňkem studentských pokojů jsou proto rozkládací pohovky, které perfektně poslouží nejen pro účely spánku, ale také u již zmíněného společenského života. Elegantní gauč se díky multifunkci v noci změní na pohodlné lůžko, které je dostatečně komfortní pro jednoho uživatele, ale pohodlně uhostí i dva spáče. Stačí je opatřit dobrou matrací a kvalitní spánek je zaručen.

Pro atyp i standard

Pokud hledáte řešení pro netypické prostory nemusíte věšet hlavu. Výrobci rozkládacích pohovek jsou opravdu flexibilní a dokážou vyhovět téměř všem požadavkům. Stačí jen pečlivě zaměřit a jasně definovat své představy. V případě na míru dělané pohovky je samozřejmě potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou. U pohovek na míru můžete očekávat dlouhou životnost a frekventované využití.

Publikováno: 08. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová