Vyrazte v Chorvatsku na krásné pláže

Pláže v Chorvatsku jsou různorodé, přičemž sahají od zlatavých zátok až po dramatické poloostrovy. V podstatě se táhnou podél pobřeží mezi severní Rijekou a jižním Dubrovníkem. Právě na jižním pobřeží Dalmácie se nachází hned několik půvabných pláží, které rozhodně stojí za návštěvu. Předtím, než si objednáte apartmány u moře Chorvatsko, podívejte se, na jaké pláže vlastně vyrazit, protože každému vyhovuje něco jiného.

Spiaza, ostrov Susak

Jestliže preferujete samotu, ostrov Susak je pro útěk od přeplněných měst a pláží ideální. Sice se jedná o maličký chorvatský ostrov, ovšem tvořen je převážně pískem. Dostanete se na něj trajektem z Malého Lošinje na Cresu. Dominující pláží je Spiaza, která je jako stvořená pro rodiny s dětmi, protože moře je v této oblasti mělké. Stačí vyrazit dále na východ, kde narazíte na klidnou pláž Bok bay. Určitě je nezbytné podotknout, že ubytování Chorvatsko nabízí třeba v Malém Lošinji, kde jsou hotely pro romantické pobyty i apartmány pro rodiny.

Kraljičina plaža, Nin

Dlouhá písečná pláž Kraljičina plaža se nachází v Ninu zhruba patnáct kilometrů od Zadaru. Dva plážové bary se starají o občerstvení a ze samotné pláže se vám otevírá panoramatický výhled na pohoří Velebit. Nelekejte se, že tu uvidíte koupající se pokryté bahnem, protože rákosí za pláží je bohaté na peloidní bahno, jež je považováno za přírodní lék na bolesti svalů a kloubů. Ubytujte se v Zadaru, který je nedaleko, přičemž ubytovací zařízení se nachází jak přímo u moře, tak v samotném centru. Záleží na tom, jakou formu ubytování preferujete. Jestliže hledáte vhodné ubytování, ať už se jedná o luxusní pokoje v hotelích, romantické apartmány či rodinné penziony, Chorvatsko je pro vás jako stvořené. Informace o ubytování a také nabídku najdete na Hrvaska.net.

Publikováno: 04. 12. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová