Děti dovolenou v kempu milují. Karavan je pro ně druhým domovem!

Slíbili jste dětem dovolenou u moře, ale vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru tušíte, že z ní letos nic nebude? Nezoufejte a vymyslete plán B. Nic vás nenapadá? Nevadí, nechte si poradit od nás. Jasnou volbou pro rodinu s malými caparty je kempování. Jen vy, vaši nejbližší, perfektně vybavený karavan a pořádná porce nezapomenutelných chvilek. Zní to skvěle? Právě taková může vaše letošní dovolená být. Jen nesmíte podcenit několik základních pravidel.

Nevyzpytatelné počasí aneb Aby se děti nenudily

Byť předpokládáte, že většinu dovolené strávíte v terénu a karavan využijete spíše jako noclehárnu, nezapomínejte na škodolibost přírody. Avizovaná sucha se mohou kdykoliv proměnit v nekonečné lijáky. A co pak s rozdováděnými dětmi v poměrně omezeném prostoru obytňáku či v o něco větším přívěsu? Připravte se na nejhorší a mějte po ruce dostatek společenských her. Pro jistotu s sebou vezměte i tablet – to kdyby se počasí zbláznilo na delší dobu.

Necestujte příliš dlouho

Moderní karavany jsou velmi komfortní, ale přesto není ideální jet takzvaně na jeden zátah. V případě delší cesty jsou děti protivné a není s nimi k vydržení. S námi dospělými ostatně taky ne, a proto je mnohem lepší průběžně stavět kvůli odpočinku, případně si cestu zpříjemnit zajímavými zastávkami – například u pamětihodností, v přírodních parcích apod. Původně nutný přesun se díky tomu rázem změní na úžasnou cestu plnou skvělých zážitků.

Děti mají pořád hlad

Druhá nejčastější otázka malých cestovatelů (tedy ta, která v žebříčku následuje za „Už tam budem?“) souvisí se svačinou. A také s obědem, snídaní, večeří... Pokud máte během všedních dní pocit, že je vaše ratolesti jednodušší šatit než živit, během cesty v karavanu jejich apetit ještě o něco naroste. Naštěstí pro vás můžete využívat kuchyňku a kdykoliv pro ně připravit něco dobrého na zub. Jen si nezapomeňte přibalit suroviny. A také sadu nádobí, která vydrží i případný pád na zem. Sázkou na jistotu je nádobí do karavanu z melaminu. Tak bon voyage!

Publikováno: 20. 04. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová