Vaporizér využijete na tabák i byliny

Kouření je škodlivý zlozvyk. Obtěžujete jim své okolí a zatěžujete své tělo. Varovné nápisy na krabičkách nejsou pro nic za nic, kouření skutečně způsobuje mnoho různých onemocnění. Nedaří se vám přestat kouřit? Vyměňte klasickou cigaretu za elektronickou. I to je malý krůček správným směrem. Když se kromě tabáku naučíte používat vaporizér na bylinky, uděláte také něco pro své zdraví.

3 důvody, proč jsou cigarety špatné

  • Koření cigaret zvyšuje riziko rakoviny, cukrovky, ischemie, onemocnění pohlavních orgánů, infarktu apod.
  • Cigaretový kouř plný dehtu škodí kuřákovi i okolí. Kouření cigaret v blízkosti dalších lidí je tudíž velmi bezohledné.
  • Cigarety zdražují, pravidelný nákup hodně snižuje zůstatek na účtu.

Je elektronická cigareta krok k lepšímu?

Elektronická cigareta se začala rozmáhat v roce 2006. Zpočátku byla pokládána za neškodnou variantu klasických cigaret. Není to však úplně pravda. Při vaporizování tabáku stále dochází k inhalaci nikotinu. Kuřák by proto neměl zapomínat na negativní účinky nikotinu, jako jsou tělesná i psychická závislost. V jistém ohledu je ovšem vaporizování lepší: e-cigareta se nezapaluje. Nevzniká oxid uhelnatý ani škodlivý dehet. Z elektronické cigarety nevychází kouř, nýbrž pára. Ta není nebezpečná pro okolí. Dávku tabáku lze navíc v e-cigaretě upravovat a postupně snižovat. S dávkou trpělivosti a pevné vůle poslouží jako šikovný nástroj na cestě k odvyknutí od nikotinu.

Inhalujte zdraví prospěšné látky

Nahraďte tabák léčivou bylinou a z elektronické cigarety je rázem zdraví prospěšný nástroj. Vaporizér na konopí nebo jiné rostliny umožňuje inhalovat látky, které byste jiným způsobem neměli šanci získat. Vaporizér totiž umí rostlinu zahřát až na 220 stupňů. Inhalováním těkavých látek z rostlin lze řešit různé zdravotní problémy.

Publikováno: 13. 07. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová