Tipy

Jak vybrat herní počítačovou sestavu?

Nevíte, jak vybrat herní počítačovou sestavu, aby dobře sloužila? Potřebujete najít tu, která má nejlepší grafiku a nejvyšší výkon. Jedině tak se hraní her promění v dokonalý zážitek. Jestli se v počítačích moc nevyznáte, přečtěte si dnešní článek, ve kterém najdete skvělé a užitečné rady.

Bez nejlepší grafické karty to nepůjde

Grafická karta je pro herní počítač snad to nejzásadnější. Rozdíly v grafických kartách vidí nejvíce uživatelé, kteří hrají náročnější hry. Grafická karta musí mít co nejvyšší výkon a nejlepší chlazení. Roli hraje také její paměť. Nemůžete se rozhodnout? Přečtěte si recenze od vášnivých hráčů, jejich názory vám mnohé napoví.

Procesor

Dále potřebuje herní PC kvalitní výkonný procesor, který stíhá práci grafické karty – v opačném případě by se potenciál grafiky nevyužil dostatečně, a i ta nejdražší GPU by byla ve výsledku k ničemu, protože byste dostatečně nevyužili byste její potenciál. Důležité jsou dobré chladiče, aby se počítač nepřehříval.

Co ještě si pohlídat?

Herní počítače musejí mít slušnou RAM paměť, výkonnou zvukovou kartu, HDD disk s vysokou kapacitou, kvalitní reproduktory a hlavně monitor s vysokým rozlišením.

Nekupujte první PC sestavu, kterou uvidíte

Nenechejte se zlákat nejlevnější nabídkou, kterou uvidíte. Takové sestavy bývají většinou špatně promyšlené, výrobci se soustředí hlavně na zisk, kvalita jejich práce je tolik nezajímá. Hraní her by pak mohlo být narušováno zasekáváním počítače nebo dokonce restartem. Stejně tak by se mohlo stát, že by byl provoz počítače příliš hlučný nebo že by po pár měsících začaly odcházet komponenty. To přece nechcete! Nekupujte zajíce v pytli a herní sestavu před koupí důkladně prozkoumejte a porovnejte s jinými. Jestli jsou pro vás počítače španělská vesnice, poraďte se raději s někým zkušeným.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.