Anhydritová podlaha je trendy. Jaké jsou její vlastnosti a výhody?

Anhydritová podlaha, nazývaná také litý potěr, se v posledních letech stává čím dál tím populárnější volbou pro novostavby i rekonstrukce. A není divu – nabízí totiž hned několik benefitů, které ocení každý, kdo touží po krásné a funkční podlaze. Jaké jsou hlavní výhody anhydritové podlahy a co ještě byste o ní měli vědět?

Podlaha hladká jako zrcadlo

Jednou z největších předností anhydritové neboli lité podlahy je její dokonalá rovinnost. Po vytvrdnutí je povrch tak hladký, že na něm není potřeba žádná další stěrkovací vrstva. To je ideální pro pokládku finální krytiny, ať už se jedná o dlažbu, plovoucí podlahu nebo vinyl.

Pevná jako skála

Mezi charakteristické vlastnosti anhydritové podlahy patří vysoká pevnost a odolnost. Díky tomu se hodí i do prostor s vysokým provozem, jako jsou chodby, kuchyně nebo obývací pokoje. Navíc je anhydritová podlaha odolná proti vlhkosti, takže se bez obav dá použít i v koupelnách a na toaletách.

Rychlá a snadná pokládka

Anhydritová podlaha se lije samonivelačním způsobem, takže její pokládka je poměrně rychlá a snadná. Oproti klasickým cementovým potěrům je anhydritová podlaha také mnohem tenčí, což ušetří prostor a sníží celkovou váhu konstrukce. I tyto vlastnosti samozřejmě patří mezi důležité výhody anhydritové podlahy.

Příjemná pro nohy

Anhydrit má výbornou tepelnou vodivost, takže je ideální pro kombinaci s podlahovým topením. Díky tomu se budete moci těšit na příjemný pocit tepla pod nohama po celou zimu.

Nevýhody by vás odradit neměly

I když má anhydritová podlaha mnoho kladných vlastností, existuje i několik nevýhod, které je potřeba zvážit. Jednou z nich je vyšší cena oproti klasickým cementovým potěrům. Anhydritová podlaha je také náchylná k prasklinám, pokud není správně provedena dilatace.

Anhydritová podlaha je moderní a funkční řešení, které vám přinese mnoho radosti. Pokud hledáte pevnou, hladkou a odolnou podlahu s výbornou tepelnou vodivostí, anhydritová podlaha je pro vás to pravé.

Tip: Co je anhydritová podlaha již víte. Pokud se chystáte na pokládku anhydritové podlahy, svěřte práci do rukou zkušených profesionálů. Kvalitní pokládka je klíčová pro dosažení všech výše uvedených benefitů. Dobrou volbou je například firma Anhypodlahy s.r.o.

Publikováno: 05. 04. 2024

Kategorie: Bydlení

Autor: Adéla Novotná