Proč stojí za to pořídit si Apple Watch?

Chytré hodinky zažívají v posledních letech boom. Některé se dají dokonce pořídit za poměrně slušné peníze, avšak toužíte-li po opravdové kvalitě, měli byste se zaměřit spíše na dražší modely, které již mohou adekvátně zastoupit třeba i mobilní telefon. Mezi tu nejlepší možnost jednoznačně patří Apple Watch.

Můžete telefonovat

Valná část inteligentních hodinek toto neumožňuje, ale model od společnosti s jablkem v logu ano. Nejedná se samozřejmě o nejideálnější způsob, jak komunikovat s druhou stranou. Přeci jen tak malé zařízení nedisponuje mikrofonem stejně kvality, jako moderní mobilní telefony. Musí se do něj totiž vlézt i spousta jiných věcí. V případě nouze se však z Apple Watch dá volat. Daleko užitečnější se ovšem jeví možnost upozornění na příchozí hovor, případně SMS zprávu. To se hodí třeba během obchodních jednání, kdy je potřeba mít mobilní telefon vypnutý. V takovém případě hodinky jen zlehka zavibrují a vy můžete pouhým pohledem zjistit, kdo vás shání nebo v případě SMS dokonce i co chce. Velice užitečné.

Počasí

Apple Watch na svém displeji ukazují nejen čas, ale krom jiného také aktuální počasí. Když už jste venku, příliš vám takováto informace nepomůže, avšak doma se můžete připravit třeba na déšť či naopak na slunné počasí.

Motivace k pohybu

Člověk by měl dle lékařů ujít denně alespoň deset tisíc kroků. S Apple Watch si lze tento údaj snadno změřit. Na rozdíl od konkurence, tyto hodinky jsou minimálně v tomto ohledu skutečně přesné, takže když vám večer bude přístroj gratulovat ke splnění limitu, pravděpodobně jste svých deset tisíc kroků během dne ušli.

Dostupný servis

Každý přístroj občas potřebuje opravit. Jedná se přeci o spotřební zboží. U mnoha hodinek však nemáte šanci, jelikož tuto možnost u nás nikdo nenabízí. Servis Apple Watch však v Česku skutečně existuje a je možné ho navštívit. Oprava Apple Watch Praha je rychlá a kvalitní. Servisní odborníci si dokáží poradit jak s drobnostmi typu výměna sklíčka, tak i s většími technickými výzvami.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová