Jak vybavit dětský pokoj, aby se nejmenším líbi

Pokojíček nikdy nevybavujeme pro sebe, ale především pro naše nejmenší. Víte, jaké prvky v dnešní době nejvíce letí? Co z nábytku nevynechat, aby byli malí rošťáci vždy spokojeni? O některých bodech jste možná dosud neměli ani tušení. Jdeme na to.

Vlastní místo pro pohodu

Každý si přeje mít svůj klidný kout, ve kterém se bude cítit příjemně. Ať již se jedná o dítě předškolního, nebo později školního věku. Mít své místo, kde si mohou v klidu hrát i číst, to je sen každého dítěte. Sedací vaky se v posledních letech staly doslova hitem. Zabydlely se v domácnostech menších i velkých dětí. Nabízejí totiž komfort, ale zároveň i vlastní prostor pro fantazii.

Kde je klid, tam je radost

Přejete si, aby mělo vaše dítě možnost si udělat pohodlí při čtení svých oblíbených knížek? Rozkládací křeslo milují děti všeho věku. Navíc nabízí možnost rozložení, kdy se v dětském pokoji může pohodlně vyspat také dětská návštěva. Radost z vlastní chvilky pro sebe, ale i z návštěvy kamaráda, to je splněný dětský sen.

Skrýš, ve které jsem indiánem

Bunkry a skrýše si staví snad všechny menší děti. Pokud si přejete, aby mělo i to vaše možnost zahrát si na průzkumného indiána, pořiďte mu týpí. Příjemné místo v místnosti, kde si může nepozorovaně hrát, ocení zřejmě každý malý objevitel.

Zrcadlo, zrcadlo, …

Dospělácký svět viděný dětskýma očima je dost složitý. Představte si, že si chcete natrénovat vyplazování jazyka, nebo se chcete upravit, a dospěláci vám dají zrcadla tak vysoko, že se v nich vůbec nevidíte. Mít své vlastní zrcadlo třeba ve tvaru auta, to by bylo super.

Na detailech skutečně záleží. Když dítěti dopřejete dostatek místa, kde se bude cítit pohodlně a uvolněně, přispějete k jeho zdravému vývoji. Zařiďte dětem pokojíček tak, aby se jim líbil, a máte vyhráno. Spokojené dětství může začít!

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová