Tipy

Porouchaný notebook? Můžete si pořídit repasovaný – vyplatí se?

Hned na úvod můžeme na otázku jednoduše odpovědět – ano vyplatí! Široká škála uživatelů repasované techniky dává přednost právě těmto modelům před novými. Proč? Jednoduše proto, že nabízí výkon a kvalitu srovnatelné s většinou nových modelů. To samé se ovšem nedá říct o jejich ceně, která je mnohdy výrazně nižší. Pokud tedy vezmeme v potaz poměr kvality, ceny a zároveň výkonu, vyjde nám jednoznačný výsledek – pořízení repasovaných modelů je velmi výhodné.

Proč je cena repasovaných modelů výrazně nižší než u nových zařízení?

Větší firmy a podniky (např. pojišťovny, banky apod.) pravidelně obměňují starší počítače za nová zařízení, aby jejich technika byla co možná nejvíce moderní. Tím pádem se musí zbavit starých počítačů, notebooků a často i mobilních telefonů. A jakým způsobem se nejefektivněji zbavit nepoužívaných zařízení? Nabízí se možnost je prodat a poslat dál do oběhu. Firmy, které se zabývají právě repasovanou technikou a opravou veškerých nedostatků, všechna zařízení důkladně otestují, vyčistí a případně opraví. Poté repasované přístroje pošlou zpátky na trh. Pro tyto účely mají specializované odborníky, a proto se kvalita zařízení může přirovnat takřka k původnímu stavu.

Jaké jsou výhody repasovaných zařízení?

Jak už jsme výše zmínili, je to právě cena repasovaného zařízení, která  je nejčastějším důvodem, proč se uživatel rozhodne právě pro něj. Další výhodu – oproti starším zařízením kupovaným třeba na inzerát – můžeme nalézt v záruce. Záruka repasovaných počítačů obvykle trvá jeden rok, což v porovnání s klasickou dvouletou zárukou (no nové zboží) žádná tragédie. Repasy jsou navíc velmi spolehlivé, protože se jedná o modely vyšší třídy – jejich poruchovost je proto poměrně nízká.

Repasované notebooky – kterou značku zvolit?

Váš starý notebook už nestíhá plnit veškeré vaše požadavky? Správnou volbou může být repasované Dell, které se mohou pyšnit dlouhou životností, vysokou kvalitou zpracování a spolehlivostí. Notebooky značky Dell i po několika letech po záruce běží takřka stejně jako v původním stavu, samozřejmě se nesmí zanedbat čištění a celková údržba notebooku. Značné popularitě se těší také repasované Apple, a to nejen v rámci notebooků, ale především na poli smartphonů.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.