Vyrobte si vlastní mýdla, svíčky či šperky

Baví vás tvořit? Rádi se díváte, jak vám pod rukama vzniká něco skutečně užitečného? Rukodělných činností je celá řada a záleží jen na vás, kterou z nich si vyberete. Můžete třeba vyrábět svíčky, mýdla, pěny do koupele, šperky, domácí sýr, květináče, sádrové doplňky. Možností je opravdu nespočet. Kreativní tvoření je skvělou zábavou nejen na dlouhé zimní večery, a nejen pro dospělé. Zapojit lze i děti, uvidíte, že budou nadšené, když si vytvoří vlastní svíčky či náhrdelník.

Jak na výrobu svíčky? Složité to není

Je celá řada postupů na výrobu svíček. Dají se tvořit gelové svíčky, svíčky z včelích plástů, parafinových granulí atd. Pro začátečníky jsou vhodné například: Svíčky z včelích plástů: Nakoupíte si pouze knoty a včelí plásty, které pak válením obalujete kolem knotů. Je to skutečně snadné a výhodou je krásná vůně medu. Gelové svíčky: Do hrnců si připravte různě barevné gely (dají se koupit již obarvené, případně je obarvíte doma). Kupte si skleničky pro výrobu svíček, do skleničky umístěte knot, který by měl výšku skleničky přesahovat cca o 1 cm. Knot je dobré zespodu připevnit silikonem (či chemoprenem nebo jiným lepidlem) a shora připevnit ke špejli, kterou položíte na horní okraj sklenky, jen tak bude držet uprostřed. Na spodek skleničky lze vkládat kamínky, mušličky, korálky a jiné předměty. Na závěr stačí vše zalít roztaveným gelem. Svíčky z palmového krystalického vosku: Pořídíte si formu a palmový krystalický vosk. Vosk rozehřejete, nalijete do formy, v níž je vložený knot, a tím práce končí. Dají se sehnat opravdu krásné formy, a pokud budete chtít, aby vaše svíčka voněla, do směsi lze přidat i esenciální oleje.

Nakupte vybavení a pusťte se do díla

Jak vidíte, vyrábět si vlastní svíčky není zase tak složité. Budete z nich mít daleko větší radost než z těch koupených, zabavíte sebe i děti. Veškeré vybavení na kreativní tvoření nejen se svíčkami najdete na webu Svicky.net. Mají tam rovněž spoustu praktických návodů, tak se nechte inspirovat.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová