Jak se starat o iPhone, aby se neporouchal - a kde si ho nechat opravit, když se tak stane?

iPhony jsou nejen stylovým doplňkem, ale i důležitým nástrojem, bez něhož se v našem každodenním životě takřka neobejdeme. Pokud máte o svůj chytrý telefon obavy a chcete ho ochránit před potenciálními problémy, přečtěte si následující vám tipy.

Nejčastější problémy, které mohou postihnout váš iPhone

1. Poškození displeje

Dlouhé chvíle strávené na sociálních sítích nebo fotografování nádherných okamžiků mohou bohužel skončit pádem telefonu. Poškození displeje, jako rozmazaný obraz nebo praskliny, je jednou z nejčastějších starostí.

2. Porucha dotykové vrstvy

Ovládání telefonu dotykem je pro nás přirozené, ale co když najednou nefunguje? Porucha dotykové vrstvy může způsobit stres v podobě necitlivé obrazovky nebo úplného selhání.

3. Porucha baterie

Denní používání a nekonečné hodiny hraní her mohou znamenat, že se baterie opotřebovává. Není nic horšího než rychlé vybíjení nebo úplné selhání baterie.

4. Porucha fotoaparátu

Pro milovnice fotografování je nefunkční fotoaparát noční můrou. Rozmazané snímky, tmavé obrázky nebo úplné selhání fotoaparátu vám mohou zkazit každý krásný moment.

5. Porucha tlačítek

I tlačítka na iPhone mohou podlehnout opotřebení. Nefunkční tlačítka, která nereagují, nebo se zasekají, mohou být frustrující.

Jak se vyhnout starostem s iPhonem

Pokud dodržte následující opatření, je velmi pravděpodobné, že vám telefon vydrží podstatně déle funkční.

Dopřejte mu stylové ochranné pouzdro

Ochranné pouzdro nejen chrání váš iPhone, ale může být i stylovým doplňkem. Vyberte si takové, které vám nejen poskytne bezpečí, ale také podtrhne váš osobní styl.

Opatrně, když ho máte v ruce

Vyvarujte se pádům telefonu. Držte ho dostatečně pevně - nevyklouzne vám z ruky, čímž se vyhnete nejčastější příčině poškození displeje a dotykové vrstvy.

Naučte se hospodařit s energií

Starost o baterii je klíčová. Nepřepracovávejte ji a vyhněte se úplnému vybíjení. Nechte telefon odpočívat, kdykoliv je to možné.

Aktualizujte 

Pravidelné aktualizace softwaru mohou zachránit den. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi, která může opravit potenciální problémy.

Co dělat, když se iPhone přeci jen porouchá?

Když se něco pokazí, nenechte se rozrušit. Nejlepší je svěřit svůj iPhone do rukou profesionálů v autorizovaném servisu, kteří ho vrátí do plného rozkvětu. Ale na koho se obrátit konkrétně? Třeba na Mirotel.cz - servis mobilů Pardubice, který má pobočku i v Praze a v případě potřeby opraví iPhone na počkání.

Oprava mobilu Pardubice vás nebude stát moc peněz - díky použití termo vakuové technologie ušetříte za rozbité sklo až 40 %!


Publikováno: 22. 11. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Kamila Štajnerová