Kontaktní čočky se mohou mimo jiné podílet i na změně vzhledu

Každý toužíme po tom vypadat skvěle a dnes k tomuto účelu máme mnohem více prostředků než v minulosti. Někdy však není potřeba utrácet desítky tisíc za drahé šatstvo, případně dokonce podstupovat plastické operace. Člověk své vizuální kvality může zvýraznit i mnohem levněji a decentněji, třeba pomocí kontaktních čoček.

Široký výběr barev

Dioptrické pomůcky mohou ovlivnit vzhled poměrně zásadně. V tomto ohledu hrají prim hlavně brýle, které mohou jejich nositele nejen nevýslovně zohyzdit, ale rovněž ho udělat mnohem více sexy. Barevné čočky levné zase tak velkou moc nemají, jelikož mění pouze vizuální vlastnosti oka, nikoliv celé tváře. I přesto je však mnoho lidí nosí. Důvod je prostý. Někomu prostě stačí jen decentní proměna, a tou změna barvy duhovek rozhodně je. Řeč je ovšem pouze o barvách, které jsou pro naše duhovky typické. Jakmile si člověk nasadí třeba rudou nebo černou kontaktní čočku, okamžitě se daný jedinec stane středem pozornosti. Z toho důvodu se tento druh čoček na veřejnosti příliš nenosí. Většinou si je lidé šetří na večírky, ideálně na ty s hororovou tématikou.

Dají se sehnat za dobré peníze

Na rozdíl od brýlových obrouček nejsou barevné čočky příliš drahé, právě naopak. V některých obchodech, například v Top Crazy, je možné zakoupit široké spektrum čoček za velmi příjemné ceny. V nabídce nechybí ani cenově dostupné roztoky.

Ne všem sednou

Ne každý si na čočky ale dokáže navyknout. Někdo je citlivější a prostě si nikdy nezvykne. Proto je dobré si na zkoušku koupit pouze jedny jednodenní čočky, které se na večer vždy sundávají. Když nebude oko klást příliš velký odpor, je potom možné investovat své peníze do dalších čoček, tentokrát už třeba i vícedenních. Ty je však nutné každou noc uložit do výše zmíněného dezinfekčního roztoku.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová