Co dělat v okolí Máchova jezera a kde se ubytovat?

Máchovo jezero je oblíbenou destinací pro dovolenou v České republice. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, určitě se vám budou hodit následující tipy, co dělat v okolí a kde se ubytovat.

Užívejte si pohodu v přírodě

Během dovolené v přírodě načerpáte energii a pořádně si odpočinete. Zároveň si v této lokalitě bez problémů naplánujete aktivní pobyt, protože u Máchova jezera je krásná příroda. Zábavu najdete u vodních radovánek, ale poblíž je také hustá síť turistických cest a cyklotras pro výlety po okolí. V rámci areálu je připraveno vyžití v podobě volejbalového či minigolfového hřiště, což potěší děti i dospělé. Většinu dne mnoho lidí tráví hlavně u vody, kde nechybí nafukovací prolézačky a další zábavné prvky. V okolí Máchova jezera najdete celou řadu zajímavostí. Vyrazit můžete na výlet na hrad Bezděz, hrad Houska či zámek Zákupy. Pokud vás omrzí příroda a vodní radovánky, dá se dojet do ZOO v Liberci. Určitě ale stěží vyčerpáte všechny turistické cesty v okolí, protože všude kolem jsou krásné lesy.

Romantické ubytování v chatkách

Mezi klasické varianty ubytování patří Máchovo jezero chatky. Představují útulné bydlení pro několik nocí s typickou romantickou atmosférou. V chatkách je k dispozici chladnička a součástí areálu je jídelna, takže nemusíte řešit ani stravování. Chatky jsou čisté, upravené a zařízené přesně tak akorát. Na pohodlných postelích si odpočinete po náročných výletech a času stráveném na čerstvém vzduchu. Útulné chatky Máchovo jezero jsou ideální pro rodinnou dovolenou, ale i pro ubytování skupin a školních výletů. Potěší lokalita ubytování, odkud je vše na dosah, i příznivá cena. Až budete vybírat dovolenou, vzpomeňte si na chatovou osadu Elite a užijte si parádní pohodu v krásné přírodní lokalitě.

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová