Co všechno potřebujete v truhlářské dílně?

Pokud plánujete investovat do vybavení truhlářské dílny, zaměřte se především na kvalitu, která jde ruku v ruce s dlouhou životností. Truhlář je řemeslník pracující se dřevem, především vyrábí nábytek, skříně, rámy oken, ale třeba i truhly a podobně. Důraz klade na pevné spojení, k čemuž používá i vhodné nástroje a spojovací materiál.

Nářadí, bez kterého se neobejdete

I v natolik specifickém odvětví, jako je truhlářství, se používá moderní nářadí, které usnadní práci a ušetří spoustu času. Velice praktickým pomocníkem je bezpochyby pila, přičemž existují varianty jako ocaska, svlakovka, rámová pila, čepovka a podobně. Záleží na tom, k jakému účelu má sloužit. Pro opracování dřeva, z něhož se potom vyrábí nábytek, jsou potřebné i úderové nástroje, mezi nimiž najdete kladiva, gumovou palici, hoblíky a dláta. Dominujícím prvkem dílny se stane ponk, u něhož se zaměřte na nosnost, která by měla být dostatečně velká, aby nedošlo k poškození.

Další speciální potřeby pro truhláře

Co se týče truhlářských přípravků, samozřejmostí jsou kolíkovací přípravky, které můžete znát i jako mistrovské kolíkovačky. Uplatnění nachází při výrobě rohového, T a plochého spoje, jež vyžadují i ruční kolíkovačku. Existuje nespočetné množství značek, přičemž mezi ty přední spadají Wolfcraft, Fachmann a Narex Bystřice. Specifickou skupinou jsou kolíkovací šablony pro jednoduché i přesné vrátní mnoha tvorů s roztečí 32 milimetrů. Kolíkovací šablony jsou k dostání také od mnoha značek, jako jsou Dribex, Igm, U-M Unimax a podobně. Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli vybavení do truhlářské dílny objednat, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Simek.eu. Působí na trhu více než 29 let a v sortimentu najdete vybavení pro dřevozpracující průmyslu. Přijdou si na své nejen truhláři.

Publikováno: 25. 07. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová