Bez jakého vybavení se neobejdete při hraní florbalu a basketbalu?

Už dlouhá léta patří k nejoblíbenějším halovým sportům basketbal, v poslední dekádě se k němu přidal také florbal. Oba tyto sporty spojuje fakt, že k jejich provozování nemusíte mít nijak velký počet pomůcek a potřeb. Bez kterých se však neobejdete, pakliže si hru chcete vychutnat naplno?

Potřeby pro florbal

Základem výbavy je u florbalu samozřejmě hokejka. Nejlevnější modely se dají pořídit za pár set korun, takže nejde o nějak zvlášť drahé náčiní. Hráči v poli si pak vystačí s klasickou sálovou obuví, dresy, případně lehkými chrániči. Větší výbavu ale přeci jen musí mít gólmani. Při výkonnostním či profesionálním sportu je nezbytné mít florbalové brankářské rukavice, jež jsou měkké a zpevněné tak, aby nemohlo dojít ke zlomeninám prstů. Kromě toho je důležité si pořídit florbalové brankářské chrániče. Gólmani v tomto sportu totiž prakticky neustále klečí na zemi a dělají zákroky, při nichž dochází k nárazům kolen a loktů o zem. Chrániče zajistí potřebnou bezpečnost. Kvalitní modely se poznají dle toho, že vás nejen dobře chrání, ale jsou zároveň perfektně tvarované, takže vám při pohybu nijak nepřekážejí. Zásadní je dostatečné polstrování, dále rovněž protiskluzová úprava a zmíněné anatomické tvarování. V neposlední řadě by si brankáři při florbale vždy měli nasadit speciální masku. Je lehčí nežli třeba hokejové masky, při tvrdých nárazech míčků však poskytnou maximální ochranu obličeje.

Basketbalová výbava

Vyznavači košíkové mají ještě méně starostí. Stačí jim dobrá obuv, jež se hodí do sálových podmínek. Pak už si jen musejí koupit kvalitní oblečení. Ideální je, pokud máte k dispozici speciální basketbalové dresy, které jsou uzpůsobené pohybu hráče. Kromě toho dokážou skvěle sát pot, což oceníte především při náročnějším a namáhavějším stylu hry. Basketbalisté pak někdy používají ještě chrániče zubů, protože jde přeci jen o poměrně tvrdý kontaktní sport, během něhož vás občas někdo trefí loktem do úst. Chrániče zubů pak mohou zamezit návštěvě zubaře.

Publikováno: 20. 03. 2021

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová