3 tipy, jak správně nosit pánské šperky

Kvalitními šperky se mohou ozdobit i pánové. Je ovšem důležité, abyste dodrželi nepsaná pravidla. A v tomto článku vás s těmito pravidly seznámíme. Šperky nezdobí pouze ženy. Už od nepaměti jsou populární pánské prsteny, náramky, řetízky a další ozdoby. Ty nejenže dávají jasně na odiv eleganci, ale také pomáhají podtrhnout vzhled a bohatství muže. V dnešní době však může pánské šperky  nosit takřka jakýkoliv muž. A v následujících řádcích vám prozradíme tři rady, jak na to.

Zvykejte si postupně

Není nutné ihned sahat po bláznivých kombinacích. Vsaďte na jednoduchost a decentní spojení oblíbených drahých kovů. Pro svůj kvalitní a luxusní vzhled jsou populární především pánské zlaté šperky, kterými lze ozdobit svůj prst a další vhodná místa. Jestliže se vám ale hned od začátku nechce investovat do okázalých ozdob, můžete vsadit i na klasiku v podobě hodinek. Pánské náramky už jsou pak jen další krůček dopředu. A jakmile se budete cítit komfortně, nebojte se přidat například řetízek nebo prsten.

Dbejte na kombinaci barev

Až si na šperky zvyknete a začnete přidávat další, při výběru dbejte především na jejich materiál a barvu. Je totiž naprosto nezbytné, aby spolu veškeré doplňky ladily. Určitě si dokážete představit, že když zkombinujete pánské řetízky vyrobené ze stříbra s diamantovým prstenem a zlatým náramkem, nebudou vypadat jednolitě. U snubního prstenu ale můžete udělat výjimku. U něj je totiž přijatelné, pokud nad ostatní doplňky a oblečení výrazně vyčnívá.

Kdy šperky nosit?

Každý si význam šperků může vysvětlit jinak. Pro někoho jsou okázalé zlaté řetízky a náramky významem bohatství, někdo jiný v nich zase uvidí symboly organizovaného zločinu. Proto je naprosto nezbytné, abyste šperky používali jen ve správných situacích. Především vrcholoví manažeři a majitelé firem by na to měli myslet, a nechat luxusní šperky vyniknout raději při mimopracovních událostech.

Kde pořídit kvalitní pánské šperky?

Kvalita a skvělý vzhled. Přesně to nabízí Šperky Beny. Pokud se i vy chcete ozdobit kvalitními prsteny, řetízky nebo náramky, zamiřte na eshop www.sperky-beny.cz. Luxusní šperky pořídíte i ve třech buticích v Praze. Jeden z nich naleznete na Václavském náměstí 52, další pak v Pařížské ulici 8 a třetí na Karlově 18.

Publikováno: 26. 11. 2020 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová