Může být voda lékem proti bolesti?

Trpíte často bolestmi krku, hlavy či břicha? Cestou ke zdraví nemusí být jen klasické medikamenty, léky a doplňky stravy - někdy se za složitým problémem skrývá jednoduché řešení. Pijte více vody! Všichni víme, že voda pro nás představuje nenahraditelnou tekutinu. I naše tělo skládá z 80 procent vody. Proto pro správné fungování ji bezpodmínečně potřebuje. No může voda léčit? Podle autora knihy "Voda pro zdraví, léčbu, život" Dr. Batmanghelidjem, ano. Dokonce dehydratace našeho organismu je původcem mnoha onemocnění. Myslí si to i odborná redakce z této nákupní galerie.

Tělo dává nedostatek vody najevo bolestí

Vstáváte už ráno unavená? Pili jste málo vody. Náš organismus dává totiž dehydrataci najevo množstvím příznaků. Mezi ně patří únava, špatná koncentrace, dokonce depresivní nálada, různé druhy bolestí. Pak tělo spouští "program pro zvládnutí sucha". Jsou to například alergie, vysoký krevní tlak, cukrovka a také oslabení imunitního systému. Nevěříte? Podle Dr. Batmanghelidjem je bolest voláním organismu po vodě a její nedostatek způsobuje množství onemocnění. Výsledky výzkumu se mu potvrdily na 3000 případech bolestí břicha, migrény či bolestí křížů. Pacientům podával jen vodu a bolest ustoupila. Jak je to možné? Proč právě voda má léčivé účinky? Odpověď se skrývá v lécích proti bolesti. Na její zmírnění se podávají léčiva patřící mezi antihistaminika. I antidepresiva či léky na alergii jsou vlastně antihistaminika. Jmenovaný lékař proto zkoumal úlohu histaminu v těle a zjistil, že histamin je vlastně nervový regulátor vody. Právě on spouští reakce těla na nedostatek této vzácné tekutiny, čili projevy bolesti nebo onemocnění.

Nečekejte, až budete mít žízeň

Ptáte se, proč máte být dehydrovaná, když vůbec necítíte během dne žízeň? Voda se považuje za hlavní zdroj energie. Dokud dostanete žízeň, spotřebujete veškerou energii z vody, kterou jste měli vypít ještě před pocitem žízně. Je to podobné jako s automobilem. Také nečekáte, dokud vám nádrž vyschne. Natankujete dříve, jinak byste se nehnuli z místa.

Krásná díky vodě

Pokud je vaše pleť krásná, uvolněná a hladká, pak ji máte dostatečně hydratovanou. Šupiny, drsná a vrásčitá pleť - tak se projevuje opak. Dokonce i visící kůže pod bradou bývá známkou toho, že nám chybí voda.

Žádný nápoj nenahradí vodu

Říkáte si, že vám to nehrozí, vy přece dodržujete pitný režim. Omyl. Ani káva, ani čaj či limonády vodu nenahradí. Mají totiž svůj vlastní chemický program. Podle Dr. Batmanghelidjem náš organismus potřebuje tekutinu, která žádný program nevlastní. Dokonce některé druhy nápojů obsahujících složky jako kofein či cukr maří účel potřeby vody. Namísto různých sladkých limonád, dejte si raději sklenici čisté nezávadné vody. Pomůžete svému zdraví a téměř nic vás to nestojí.

Publikováno: 13. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Tereza Horáková

Tagy: jak ztlumit bolest | voda a zdraví