Proč zateplit střechu? Důvodů je více - kromě finanční úspory i větší tepelný komfort

Věděli jste, že šikmou střechou uniká z domu přibližně čtvrtina tepla? To je hodně! Netopte pánu Bohu do oken, raději zvažte zateplení střechy. Ušetřené peníze za vytápění budou na vašem účtu výrazně znatelné. Také budete mít dobrý pocit z ochrany životního prostředí.

Zateplení střechy je důležitější, než si myslíte

Zateplování domů je v dnešní době úplně běžné. Šetří se jím nejen náklady za vytápění, ale také planeta. Se zateplením souvisejí i nová plastová okna, která izolují výrazně lépe než stará s dřevěnými rámy. Na střechu se ovšem stále často zapomíná. Přitom právě šikmou střechou uniká 25 % tepla. Představte si, že tak odchází čtvrtina peněz, které investujete do topení. Není to škoda? V létě přináší šikmá střecha opačný problém – pouští až moc tepla dovnitř. V domě je potom až příliš velké horko, což značně snižuje komfort pro práci i odpočinek. Řešení je přitom snadné. Izolace střechy promění podmínky vašeho domova k nepoznání.

Jak zateplit střechu

Způsob zateplování střechy se liší podle toho, zda se jedná o střechu plochou nebo šikmou. Rozdíl je také mezi novostavbami a zabydlenými domy. U novostaveb se zatepluje zevnitř, ovšem u starších domů, ve kterých není taková stavební úprava možná, se zatepluje na vnější straně. Podle toho se pak liší použité materiály. V interiéru se střechy zateplují nejčastěji minerální vatou. Další oblíbenou variantou je foukaná izolace. Hledáte společnost, která by vám zateplila střechu? V jižních Čechách vám tyto a další služby poskytne firma Střechy Tomi. Pracuje s těmi nejmodernějšími materiály a dává si záležet na precizní práci, abyste byli doopravdy spokojení. Zateplují, izolují a konstruují kvalitní krovy v Českém Krumlově.

Publikováno: 24. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová