Zdraví

Ano, sexuální dysfunkce je i ženský problém. Jak ho řešit?

Sexuální dysfunkce je velkým strašákem mužů napříč (téměř) všemi generacemi. Ale málokdo ví, že se týká i žen, a to nejen z pozice nešťastnice, jejíž partner nemůže dosáhnout erekce. Sexuální dysfunkce se projevuje různými způsoby, například nedostatkem či ztrátou sexuální touhy, bolestivým pohlavním stykem a v neposlední řadě nepříjemnou vaginální suchostí. K dalším příznakům patří neschopnost dosáhnout orgasmu. Otázka zní – jak sexuální dysfunkci u žen řešit?

Sexuální dysfunkci u žen může způsobit depresivní stav nebo hormonální poruchy. Častou příčinou je nedostatek estrogenů po menopauze či poruchy činnosti nadledvin. Ke „spouštěčům“ poklesu zájmu o sexuální styk patří i řada vleklých onemocnění, která nepřímo ovlivňují apetit na milování.

Jednou z možností, jak sexuální dysfunkci u žen léčit, je terapie u odborníka. Většina žen se za své problémy stydí a neřeší je. Tím se sexuální dysfunkce prohlubuje a pozdější řešení je zdlouhavější a komplikovanější.

Terapie spočívá zejména v psychoterapii a snaze o eliminaci rušivých faktorům. Jednou z běžných příčin patří otevřeně nebo skrytě konfliktní vztah k partnerovi.

Ženy se s problémy v posteli vypořádávají různými způsoby. V posledních letech jsou v centru pozornosti nejrůznější přípravky, z nichž stojí za zmínku například “viagra pro ženy”. Rozhodnete-li se některý z takových produktů vyzkoušet, buďte obezřetná a vždy si pečlivě přečtěte příbalový leták. Rozhodně se vyhněte lékům neznámého původu, které by navíc neměly být k mání bez předspisu.

K prověřeným produktům patří například Yellow vital (můžete si ho objednat zde). Má čistě přírodní složení a kromě toho, že pomáhá při poruchách erekce či předčasné ejakulaci, zvyšuje sexuální libido a prodlužuje pocit rozkoše. Navíc patří k nejlevnějším na trhu.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.