3 pádné důvody, proč vyrazit na dovolenou do divoké přírody

Dovolenou vnímáme jako magické slovíčko. Je to čas, kdy se můžeme odpoutat od každodenní rutiny a zažít něco nového, nespoutaného. Tedy alespoň na pár dní, než idyla skončí a život se opět vrátí do starých kolejí. Proto bychom měli drahocenné dny trávit naplno a na vhodně zvolených místech. My vám prozradíme, proč se neupínat na hotelový rezort, a naopak vyrazit do divoké přírody.

Příroda je dobrá pro váš mozek

V roce 2009 publikoval Boston Globe článek, ve kterém se opírá o studie, jež přírodu označují jako léčivou pro mentální zdraví. Odborníci přišli na to, že pacienti, kterým je během léčby poskytnut pohled na stromy, se zotavují mnohem rychleji. Další zajímavá studie poukazuje na ženy, které se díky výhledu na zatravněný dvorek mnohem lépe soustředí než skupina s výhledem na beton.

Užijete si unikátní podívanou

Pokud jste nikdy nestrávili noc v divočině, měli byste to napravit. Vezměte si s sebou astronomický dalekohled, se kterým dohlédnete do velmi vzdálených míst. Anebo využijte termovize k pozorování nočního života zvířat. Možná vás nakonec zaujme nabídka nočních vidění a pořídíte si moderní elektronický přístroj, se kterým poznáte nepoznané. Poohlédněte se po něm u specializovaného prodejce idalekoholedy.cz, velmi ochotně vám poradí s výběrem vhodného modelu.

Zbavíte se nahromaděného stresu

Minulé generace trávili v přírodě násobně více času než lidé, kteří chodí po planetě Zemi nyní. A opět lze odkázat na mnohé studie, jež zkoumaly vliv prostředí na psychické zdraví člověka – zajímavý je především fakt, že lidé jsou po návštěvě venkova, parku či zahrady mnohem lépe naladění. Rodinná dovolená uprostřed divoké přírody pak může doslova vyléčit pošramocené rodinné vztahy. A ještě něco. Nečekejte s výletem do divoké přírody příliš dlouho. Nedotčené oblasti mizí rychlostí blesku a kdo ví, kam se za nimi budeme muset za pár let vypravit.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová