Dřevěné garnýže a jejich výhody

Garnýže jsou důležitou součástí domácnosti, i když často opomíjenou. I moderní byty jsou opatřeny záclonami, takže své místo najdou garnýže i zde. Můžeme zvolit z několika typů garnýží: vyrábí se z několika druhů materiálů a každé mají svoje výhody a nevýhody. Každý materiál může být v mnoha provedeních, takže jej začleníte do jakéhokoli stylu vaší domácnosti. Proč byste si měli vybrat dřevěné garnýže?

Vypadají pěkně

Výhodou dřevěných garnýží, oproti těm plastovým nebo kovovým, je to že vypadají pěkně. Navíc je velice snadno začleníte do interiéru, který využívá dřevěné a přírodní prvky. Koncovky mohou být velice zdobné – buď se přilepují, nebo nasunují.

Jednoduché zkrácení délky

Pokud jste nenašli dřevěnou garnýž v rozměru, jaký potřebujete, pak vezměte delší tyč. Tu pak můžete jednoduše zkrátit odřezáním na požadovaný rozměr. Vzhledem k tomu, že koncovky nejsou obvykle napevno, pak je snadno zase vrátíte. V případě, že potřebujete dlouhou garnýž, hrozí její prověšení uprostřed. Je dobré zvolit raději několik kratších garnýží nebo lehké závěsy či záclony. Dřevo není tolik odolné, jako například kov. Stále je na tom ale o něco lépe, než plastové garnýže.

Celá řada barevných provedení

Dřevo může mít různé barvy. Od nažloutlé, přes světle hnědou až po tmavé až téměř černé odstíny. Není problém najít garnýže zbarvené do červené nebo šedé. Zkrátka a dobře: pokud se rozhodnete pro dřevěné garnýže, nemusíte dělat kompromisy v barevnosti jejich provedení.

Vhodné i pro chaty a chalupy

Pokud se vám dřevěné garnýže nehodí do interiéru vašeho domova, stále ještě mohou být dobrou volbou do chaty či chalupu. To jsou místa, kde obvykle převládá rustikální styl a přírodní materiály, takže dřevěné garnýže sem skvěle zapadnou. Mohou být doplněné o vyřezávané ornamenty, která jim dodají luxusní vzhled.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová