Jednobarevné látky 100% bavlna nesmí chybět v žádné domácí dílně

Patříte do skupiny naší populace, která ráda kreativně tvoří? Máte v sobě toho správného uměleckého ducha. Pak i vaše umělecká, tvořivá dílna by měla obsahovat obyčejné, ale nezbytné jednobarevné látky 100% bavlna.

Jak je správně využít?

Způsobů, jak využít látky je mnoho a velkou inspiraci lze naleznout právě na internetu. Domácí výroba se v posledních letech stala opět velkým fenoménem, speciálně pak mezi mladší generací, takže o tipy a triky rozhodně není nouze. Existuje hned několik blogů či diskuzí, kde si každý přijde na svůj způsob jak správně a efektivně využít jednobarevné látky. 100% bavlna navíc zaručuje kvalitu, a to je výhodné, pokud se chystáte na šití nového kousku do vašeho šatníku. Můžete začít zvolna, nejdříve zkusit obyčejný ubrus a postupně se posouvat.

Jakou barvu zvolit?

Spektrum je opravdu široké a každý kreativní jedinec si bezpochyby přijde na to svoje. Červená, modrá, zelená či žlutá, dnes nalezete všechno možné. S pomocí třeba modré barvy si můžete vyšít nádherné, mořem zavánějící závěsy do ložnice a s trochou červené naopak dodat krapet živé barvy vašemu obyčejnému obývacímu pokoji. Nebo se můžete vrhnout na nějaký ten módní kousek a ušít si nové, jasně žluté letní šaty.

Kde se pohybuje cena?

Standardně se jednobarevné látky, jenž dostanete jako metráž nebo kusové, prodávají o délce deseti metrů, přičemž se cení podle jednoho metru. Cena se s jistotou nevyšplhá nad dvě stovky, takže se nemusíte bát, že byste za váš nový koníček utráceli zbytečně moc peněz. Do začátku se doporučuje mít vždy jen jeden druh barvy, později přidávat další a experimentovat s novými triky. A základem je také se vždy poradit s odborníkem, hlavně co se týče správné péče o jednotlivé materiály.

Publikováno: 11. 06. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová