Technické památky objevujeme na kole

Ostrava je třetím největším městem České republiky a mimo jiné zde můžete sledovat mnoho technických památek, které určitě stojí za prohlídku. Jestliže si chcete udělat pěknou projížďku na kole po technických památkách, pak byste rozhodně neměli vynechat Landek, což je park, který se nachází nedaleko Ostravy.

Landek stojí za to

Landek je místo, se kterým se pojí mnoho pověstí, pravděpodobně proto, že zde byla nalezena Petřkovická venuše. Je to sice malá postava štíhlé ženy, ale byla vyřezaná z krevele, což jí dává jistou výjimečnost, i když dříve sloužila jen jako dekorace. Toto místo má dlouholetou tradici v těžbě uhlí a je to jedno z mála míst, kde stroje vystupují na povrch. Můžete zde objevovat, jaké to je pracovat v dole. Klec vás doveze do dolu, kde na vás bude čekat průvodce, který vám poví, vše, co vás bude zajímat. Landek nabízí mnohem více, jsou zde také možnosti zahrát si tenis, volejbal nebo bowling a na své si přijdou i děti, na tomto místě můžete bez problémů strávit několik hodin.

Bereme kola a jdeme

Na Landek můžete vyjet na vlastním jízdním kole, ale pokud jste zde dojeli autem, autobusem nebo jiným dopravním prostředek, pak si můžete půjčit elektrokola přímo v parku. Vyjet můžete kdekoliv do okolí, ale vzhledem k tomu, že je poměrně blízko Ostrava, nabízí se jako cíl. Pokud nebudete mít dost techniky, pak navštivte důl Michal, což je také velmi pěkné hornické muzeum anebo svět techniky, ve kterém se dozví něco nového nejen děti, ale určitě i vy. Pokud máte naopak techniky už dost, tak si můžete vyrazit do ZOO anebo na Ostravský hrad.

Výlet pro každého

Výhodou je, že tento výlet se bude líbit nejen rodinám s dětmi, ale i zvídavým dospělým. Záleží na tom, jak se na Landek dopravíte, protože je tento park na kopečku, v případě, že máte elektrokolo, pak se toho jistě nezaleknete. Naopak pokud si kopeček poctivě vyšlapete na kole, pak si můžete nahoře půjčit elektrokolo a za odměnu se nechte svést třeba až do Ostravy.

Ostrava je sice hornické město, ale to neznamená, že by ji to ubralo na kráse, naopak se zde dozvíte mnoho nových a zajímavých informací.

Publikováno: 18. 07. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová