5 důvodů, proč prožít letošní dovolenou v Turecku

Milujete dovolenou, která nabízí pestrou směsici památek, přírodních zajímavostí a v neposlední řadě azurově modré moře? Pak jste již zřejmě Turecko procestovala křížem krážem, protože právě tato země orientu do puntíku odpovídá uvedené charakteristice. Pokud jste ho ještě nenavštívila, vyberte si z široké nabídky zájezdů cestovní agentury CPA travel a vydejte se vstříc netušeným zážitkům. Ještě před tím si ale přečtěte 5 hlavních důvodů, proč vás stát ležící na hranici dvou kontinentů uhrane.

1. Více památek než kdekoliv jinde

V úvodu jsme nakousli, že je Turecko zemí bohaté historie. Památkami odkazující na asijskou i evropskou kulturu se to v něm jenom hemží. V zemi jich je dokonce více než v Římě či Řecku. V minulosti se zde nacházely dva ze sedmi divů světa – Mauzoleum v Halikarnasu a Artemidin chrám v Efesu.

2. Rozmanitá příroda

Vyberete-li si pro dovolenou Turecko 2020, nebudete litovat ani z hlediska přírodních scenérií. V kontrastu s dlouhými plážemi se do výšky přes pět tisíc metrů nad mořem tyčí biblická hora Ararat, jejíž vrcholek je pokryt sněhem. Vaší pozornosti by však neměla uniknout ani jedna z nejnavštěvovanějších památek – „bavlněný“ hrad Pamukkale. Jedinečný svah pokrytý bílým travertinem nikde jinde neuvidíte.

3. Čtyři moře

Turecko se chlubí dechberoucími plážemi, které omývají vody čtyř moří: Středozemního, Černého, Egejského a Marmanského. K nejvyhledávanějším turistickým lokalitám patří Turecká riviéra s Modrou Lagunou Ölüdeniz, jež se pravidelně objevuje v žebříčcích nejkrásnějších pláží na světě.

4. Chutná gastronomie

Kdo by neznal kebab? Nicméně turecká kuchyně je mnohem barvitější, a protože se v ní mísí vlivy mnoha kultur, osloví téměř každého. Až vykoušíte další tradiční pochoutky jako pilaf, manti nebo lahmacum, budete se olizovat až za ušima.

5. Ráj nakupování

Ať už je řeč o Grand Bazaru v Instanbulu, který je největší svého druhu, nebo o jiných obchodních čtvrtích, užijete si do syta nakupování a především smlouvání. Ve stáncích seženete vše, na co si jen vzpomenete. Od koření a suvenýrů přes oblečení až po nepotřebné, ale o to působivější věci. Potřebujete snad další důvody, proč vyrazit na dovolenou na Střední východ? Nezapomenutelná dovolená Turecko 2020 s CPA Travel se vám nesmazatelně zapíše do paměti.

Publikováno: 02. 03. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová