Podle čeho vybrat vodní dýmku?

Chcete se ponořit do světa ochuceného dýmu a žhavého uhlí? Navštěvujete oblíbenou dýmkárnu, kde si s přáteli dopřáváte vodní dýmku? Ovšem takové pravidelné posezení něco stojí, a proto ideální řešení je zakoupit nějaký vlastní kousek, který si vychutnáte z pohodlí domova. Možná právě vás trápí otázka, jak vybrat tu správnou vodní dýmku, aby byla perfektní po všech stránkách a investované peníze stály za to. V následujících řádcích jsme pro vás přehledně sepsali, jak postupovat při výběru své první vodní dýmky.

Víte jak vodní dýmka funguje?

Vodní dýmky jsou tady s námi už stovky let. Za tu dobu dýmky získaly celou řadu inovativních prvků a postupem času se změnil i jejich vzhled a příslušenství. Ovšem princip fungování vodních dýmek zůstává stále stejně jednoduchý. Jakmile začnete potahovat z hadice, která vede z dýmky vzniká podtlak, čímž prohání uhlím rozžhavený vzduch korunkou s tabákem do těla dýmky. Do spodní části dýmky se přidává voda, právě kvůli tomu, aby se dým stihl ochladil a očistit od těžkých částic než poputuje do těla.

Na velikosti záleží

Ano, v případě vodních dýmek na velikosti opravdu záleží, tedy spíše na vašich preferencích. Každá má totiž své specifikace. Dýmky můžeme rozdělit na mini, malé, střední a velké, což je jeden z hlavních faktorů, na který byste při pořizování měli brát ohled.

Mini vodní dýmky

Slouží spíše jako dekorace do interiéru. Samozřejmě, že z nich můžete kouřit, ale žádnou vysokou kvalitu neočekávejte.

Malé vodní dýmky

Tyto malé a levné vodní dýmky jsou na trhu nejprodávanější. Jejich velikost nepřesahuje 54 cm. V poměru cena/výkon jsou ideální volbou.

Střední vodní dýmky

Střední velikosti už jsou náročnější na manipulaci, ovšem na posezení s přáteli naprosto dostačující. Používají větší objem vody, která dýmce přidává na kvalitě a celkové stabilitě.

Velké vodní dýmky

Velké vodní dýmky vám příliš místa neušetří. Jsou prostorné, těžké, a tudíž na přenášení nejsou příliš vhodné. Ovšem tyto dýmky lze skvěle použít jako dekorace do domácnosti.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová