Vyplatí se ušít povlečení doma, nebo je lepší si ho koupit?

Povlečení je příkladem bytového textilu, který ušije i méně zkušená švadlenka. V ruce to sice nejde, ale umíte-li pracovat s šicím strojem, nepůjde o žádnou složitou záležitost. Otázkou je, zda se v dnešní době vlastnoručně šité povlečení vůbec vyplatí, nebo je výhodnější si ho koupit. Pro pořádek je třeba říct, že nejdůležitější je, za jakou cenu seženete látku. Udělejte si tedy procházku do galanterie, případně se podívejte na internetu a zjistěte, kolik by vás stála látka v potřebných rozměrech. Natrefíte-li na nějakou levnější, může se vám domácí šití vyplatit. Jinak pravděpodobně ne. Látka je poměrně vysokou investicí, dále však potřebujete už jen knoflíky či zip.

Povlečení nestandardních rozměrů doma ušijete

Někdy však ani není příliš na výběr. Jestliže doma máte lůžkoviny nestandardních rozměrů, může pro vás být složité sehnat odpovídající povlečení. U vás ve městě žádné nemají, objednávat z internetu se vám ho nechce, protože by se cena navýšila o poštovné. Pak je ta správná chvíle sednout k šicímu stroji a pustit se do výroby. Dalším důvodem, proč šít povlečení vlastnoručně může být touha po originalitě. Dnešní nabídka je sice opravdu bohatá, ale možná sháníte něco speciálního, chcete povlečení sladit se závěsy apod. V takovém případě je také fajn si ušít povlečení doma.

Doma si vyrobíte i jiný bytový textil

Povlečení se tedy za normálních okolností šít nevyplatí, ovšem můžete si ušít celou řadu jiných bytových doplňků. Závěsy, přehoz na sedací soupravu, povlaky na polštářky, dětem kapsáře k posteli apod. Vlastnoručně vyrobené dekorace jsou originální a dělají vám mnohem větší radost než ty koupené. Chcete-li nasbírat trochu inspirace nebo si udělat představu, kolik asi tak stojí materiál, podívejte se například do e-shopu Mikaton.cz. Koupíte tam jak látky a potřeby, jež najdete v galanterii, tak hotové povlečení.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová