Bydlení

Výběr hliníkových oken: důležité parametry a další aspekty

Hliníková okna, která v sobě skýtají mnoho výhod, stojí paradoxně stále stranou pozornosti, kterou na sebe stále strhávají okna plastová. Kdy jsou tedy hliníková okna vhodná, jaké jsou jejich vlastnosti a možnosti? Podívejte se na následující přehled!

Charakteristika hliníkových oken

· Mimořádná odolnost: Ač se to tak na první pohled nezdá, hliníková okna jsou vyhledávána pro extrémní odolnost a pevnost, neboť to umožňuje jejich použití v rámci velkých konstrukcí.

· Dobré izolační vlastnosti: Dříve se hliníková okna netěšila příliš dobré pověsti, ale v současnosti nabízí velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, stejně jako okna plastová.

· Nestandardní rozměry: Nespornou výhodou hliníkových oken je možnost zhotovení v neobvyklých rozměrech, přesně podle konkrétních požadavků.

· Elegantní vzhled: Navzdory odolné a pevné konstrukci jsou hliníková okna elegantní, díky čemuž si vydobyla pevné postavení v rámci moderní architektury.

· Rozmanité barevné provedení: Práškové lakování, laminování fóliemi a další typy povrchových úprav dávají vzniknout rozličným barevným provedením.

· Široké možnosti použití: Už jsme naznačili, že hliníková okna jsou jasnou volbou v rámci velkých budov, ale neméně častá jsou u atypických projektů, které kladou důraz na moderní trendy a kvalitní materiály.

· Zapomenout bychom však neměli ani na jejich nevýhody. Problémy může způsobit jejich teplotní roztažnost a při pořízení hliníkových oken je rovněž nutné počítat s vyššími náklady.

Dodávku, montáž a servis hliníkových oken ve Vsetíně zajišťuje společnost Triogas, která nabízí také vrata, ploty, brány, stínicí techniku a další důležité prvky, bez kterých se žádná budova neobejde. Potřebujete-li kvalitní hliníková okna – v Opavě a okolních městech jsou dostupné profesionální služby firmy Triogas, která dodává hliníková i plastová okna té nejvyšší kvality.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.