Pět spotřebičů, které v kuchyni musíte mít

Kuchyňské spotřebiče slouží k tomu, aby vám ulehčily vaření a pečení, zrychlily přípravu pokrmů a udělaly část práce za vás. Vyberte si takové, které budete používat klidně denně. Inspirujte se spotřebiči, bez kterých se opravdu neobejdete.

1) Mixér pro studenou i teplou kuchyni

Na kuchyňské lince by neměl chybět kvalitní mixér. Například vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1000 s extra silným motorem, který dokáže rozmixovat kávu, koření, tvrdý sýr i čokoládu. Tento mixér použijete při přípravě studených pokrmů, kterými jsou pomazánky nebo polévky. Mixér se skvěle hodí i pro strouhání zeleniny, připraví těsto na bramboráky, ale také těsto na dezerty. Rozhodně oceníte i ruční multifunkční ruční mixér RM 800 W, který je vhodný i pro přípravu raw dezertů.

2) Topinkovač na svačiny

Pro rychlé svačiny na cesty, do práce nebo do školy skvěle poslouží topinkovač. Opékat v něm můžete chleba, toasty, ale také další druhy pečiva. Je ideálním pomocníkem při přípravě topinek k francouzské cibulačce nebo pro opečené bagety, které se hodí ke grilování. Kromě topinkovače si můžete pořídit i toastovač, díky kterému si připravíte slané i sladké toasty. Výhodou toastovače je jednoduchá příprava pokrmů, kterou zvládnou i děti.

3) Odšťavňovač pro zdravé stravování

Pokud chcete začít se zdravým životním stylem, rozhodně by ve vaší kuchyni neměl chybět odšťavňovač. Pomocí tohoto spotřebiče připravíte zeleninové a ovocné šťávy, které plnohodnotně nahradí běžné jídlo. Pro hubnutí zařaďte alespoň jednu šťávu denně a již brzy se můžete těšit z výsledků. Vyzkoušejte šnekový odšťavňovač Orava OS-150, který se pyšní zachováním veškerých vitamínů a minerálů ze zpracovaného ovoce a zeleniny.

4) Kávovar pro skvělý začátek dne

Dokážete si představit svůj den bez ranní kávy? Profesionální kávovar by měl být součástí každé domácnosti. Zkuste si někdy spočítat, kolik ušetříte tím, že si kávu dáte ráno doma a nemusíte utrácet vysoké částky po cestě do práce v restauracích. Vyberte si takový kávovar, který vám dokáže pomlít čerstvé zrna kávy.

5) Sušička na zimní zásoby

Podzim je ideálním obdobím, kdy si udělat zásoby na zimu. Posbírejte úrodu na zahradě, ať už to jsou jablka, hrušky nebo i jiné druhy ovoce. Využijte sušičku na potraviny a usušte si veškeré tyto suroviny, které se v zimě budou hodit. Usušit můžete také houby, dokonce i maso nebo si připravit domácí sušená rajčata.

Publikováno: 03. 09. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Dohnalová