Těhotenství bez budoucího otce: Jak ho přežít?

Zjistili jste, že jste v jiném stavu a otce dítěte neznáte? Nebo odmítá převzít odpovědnost a otcovské povinnosti? Pak vás čeká období náročné, ale neopakovatelné zároveň. No dá se zvládnout, jako každé jiné. Těhotenství představuje období plné změn i novinek. Příchod dítěte rozvrátí od základu váš dosavadní život. Začíná ranními nevolnostmi, šílenými kombinacemi chutí. Musíte si dávat na sebe větší pozor, neboť zodpovídáte nejen za své zdraví, ale i zdraví děťátka, které v sobě nosíte. Dále musíte pravidelně navštěvovat poradnu i lékaře a obstarat potřebnou výbavičku pro novorozence. Pokud jste se rozhodli si dítě ponechat navzdory skutečnosti, že ho budete vychovávat a starat se o něj sama, je to závažný krok ve vašem životě. Na to, abyste to zvládli, budete určitě potřebovat pomocnou ruku blízké rodiny, ať už vašich rodičů, tet, strýců, sourozenců. Právě oni nahradí partnerovu oporu, bez které se neobejdete. Být svobodnou maminkou není vůbec snadné.

Dítě je náročná finanční investice

O tom, že mít dítě v současnosti je drahou záležitostí, se přesvědčili mnozí rodiče. Dnes, v době krize, se bohužel každý z nás dívá na všechny události v našich Existence přes závoj peněz. Nastávající rodiče si často kladou otázku mít či nemít potomků? Můžeme si je dovolit? Přivádět děti na svět bez úvahy, zda se dokážeme o něj postarat je nezodpovědné.

Vždy je naděje, že najdete toho pravého otce pro vaše dítě

Jak tedy přežít těhotenství bez budoucího otce? V první řadě se zaměřte na vlastní zdraví a zdraví dítěte. To je v této chvíli nejpodstatnější. Myslete jen na to pozitivní. Pokud i teď se cítíte sama a opuštěná, po světě určitě běhá muž, který dá lásku vám i vašemu děťátku. Stane se možná něj ještě lepším tatínkem, jakým by byl jeho biologický otec. Obklopte se lidmi, o kterých se můžete opřít. Kteří vás budou podporovat zejména citově. Pomohou vám nejen s dovozem či odvozem na lékařské prohlídky, ale také s výbavičkou a potřebnými věcmi. Čeká vás totiž důležitá úloha. Vytvořit prostředí, ve kterém se vaše dítko bude cítit šťastné.

Publikováno: 12. 06. 2017

Kategorie: Lifestyle

Autor: Tereza Horáková