Tipy

Propisky s potiskem jsou nesmrtelným reklamním předmětem

Těžko je něco někdy nahradí s takovou naléhavostí, aby upadly do zapomnění. Reklamní propisky s potiskem, tužky, pastelky, fixy, luxusní i obyčejné… Existuje asi tak milion variant, jak tento skvělý marketingový artikl využít. Má neuvěřitelnou schopnost dostat se přesně tam, kam chcete, a přitom to nestojí ani příliš námahy, ani velké peníze.

Propiska nebyla kdysi samozřejmostí

My si to umíme představit jen těžko, ale byla doba, a trvala poměrně dlouho, ve které vůbec nebylo samozřejmé mít v kapse či kabelce propisku. Před válečným obdobím se ke psaní používaly plnicí pera, ne však taková, jaká známe dnes. Toto plnicí pero bylo značně nepraktické, často vytékalo, dělalo šmouhy, takže k jeho obsluze byl nevyhnutný savý papír a také dostatečné množství inkoustu.

Galilei jako průkopník

Pokusů o vynalezení efektivnější psací pomůcky bylo několik. Zabývali se tím vědci již v dávných dobách. Jedním z prvých průkopníků, který se v 17. století pokusil o první prototyp „propisky“, byl Galileo Galilei. První patenty však byly uděleny až na konci 19. století. Ačkoliv pokusů o vynalezení pera s postupně dávkovaným inkoustem bylo několik, ani jeden dokonalý. Vynálezci se neustále potýkali s problémem udržet inkoust tak, aby nevytékal, nebo naopak nezasychal.

Moderní propiska má maďarské kořeny

Až Lászlo József Bíró, šéfredaktor uměleckého magazínu vydávaného v Budapešti s nápadem, jak udělat propisku dokonalou. Jako jediný pochopil, že náplň musí mít správnou konzistenci. Prototyp pera si pak nechal patentovat v roce 1938. První výroba sice úspěchy nezaznamenala, pera byla nespolehlivá a velice drahá. Byl to však odrazový můstek, díky kterému se o několik let později na trhu objevily ty správné a funkční propisky. Reklamní propisky s potiskem dnes patří k nevyužívanějšímu artiklu v rámci propagace.

Popularita propisek nestojí jen na jejich variabilitě, ale také na ceně. Pokud někoho zrovna nepotřebujete ohromit perem zvučné značky, pořídíte je za minimální náklady.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.