Objevte svět kvalitní kávy

Kávová zrna

Krásně voní, dokonale chutná a je nápojem, který nabízí stále více variací. Pro koho byl hořký tzv. turek, ten si dnes může dopřávat třeba latté s různými sirupy. Káva je zkrátka moderním nápojem dneška. Jak ale poznat tu dobrou?

Kde je dobrá pražírna zrnkové kávy?

Nejde pouze o chutný nápoj, ale i stylový gastro doplněk. Jen si vezměte, kolik lidí potkáváte na ulici s papírovým kelímkem, v němž mají oblíbené kafe. A vysedávání v kavárnách je dalším odrazem životního stylu. Není však káva jako káva. Pokud budete chtít kvalitu, v klasických obchodních řetězcích ji moc nehledejte. Pokud jste opravdový milovník kávy, mrkněte se po místech, kde nabízí ty nejlepší druhy kávy, budou umět o své práci vyprávět a seznámí vás blíže se světem kávy. Tak, jako má vinařství své sommeliéry, najdete i ve světě kávy podobné experty. A zatímco experti na víno mají vinařství, zde je stavostánkem pražírna zrnkové kávy.

Kvalitní káva? Monro

I když se kávovníky u nás nepěstují, neznamená to, že byste nemohli narazit na odborníky. Je spousta těch, kteří cestují do zahraničí, aby se o světě kávy dozvídali stále více a více. Dotyčnému specialistovi pak záleží na čerstvosti produktu, který prodává. Například kávová zrna praží a prodává směs starou maximálně týden. Pozná i chutě, degustuje a vycítí, zda se v zrnkách odráží stopy čokolády, oříšků nebo ovoce, protože káva je vlastně ovoce. Každá směs se skládá z více chuťových tónů, ty pak vytváří jedinečné kouzlo každého balíčku kávové směsi. A kde rostou kávovníky? V Etiopii, Brazílii, Kolumbii, Hondurasu nebo Papui-Nové Guinei. Nejen o tom vám ale řeknou v poctivé pražírně kávy. Například káva Monro je opravdu kvalitní. Nabízí spoustu druhů, vybere si opravdu každý. Káva je i skvělým dárkem pro někoho dalšího nebo si můžete objednat pravidelný přísun kávy do firmy místo klasických profanovaných značek. Vsaďte spíš na kvalitu.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Horáková

Tagy: káva | pražírna