Tipy

Fotopast jako skvělý dárek pro každého (akčního) muže

Máte doma chlapa trávícího spoustu času v lese, protože nedávno složil myslivecké zkoušky? Případně milovníka moderní techniky neustále vylepšujícího váš dům či víkendovou chatu? Pak pro vás máme tip na perfektní dárek, se kterým rozhodně nešlápnete vedle. Dejte mu fotopast a bude skákat dva metry vysoko!

Co je to fotopast a k čemu je dobrá?

Fotopast je poměrně malé zařízení na bázi fotoaparátu. Respektive jde o fotoaparát se specifickými funkcemi a využitím. Fotopast velmi nenápadná a snadno se maskuje – například v lese, kde se používá pro monitoring zvěře. Součástí zařízení je čidlo, které reaguje na pohybující se předměty a předává pokyn fotoparátu k pořízení snímku či videosekvence.

Sledováním zvěře však možnosti využití fotopasti zdaleka nekončí. Zařízení je svou povahou přímo předurčeno k ochraně majetku. Je jako tajný agent, který nepřetržitě monitoruje víkendovou chatku a upozorní majitele na vše, co se v daném prostoru šustne.

Shrnuto a podtrženo, fotopast je perfektní pomocník při zabezpečení domácnosti, rekreačního objektu i firemních prostor. Zároveň s ním může být i velká zábava, a to i v případě, že váš muž není myslivec. Třeba ho bude bavit sledovat zvěř v lese za městem.

Jak vybrat tu správnou fotopast?

Fotopast je elektronika a jako taková může mít mnoho funkcí a odlišných parametrů. Vypsat všechny klíčové aspekty, které byste měla brát v potaz při výběru, by bylo na dlouho – můžete si je však přečíst na tomto webu věnovanému fotopastem pro myslivce.

Co se týče ceny, kvalitní fotopasti seženete poměrně levně, za částku kolem dvou až tří tisíc korun. Dražší modely však nabízí lepší funkce a „vychytávky“, které u levnějších modelů chybí. Ale ani s tím si nedělejte hlavu, specializovaný prodejce vám určitě ochotně poradí a doporučí vhodný produkt.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.