Bydlení

Moře důvodů, proč se zamilovat do nábytku z masivu

Při pohledu do katalogu s nabídkou nábytku si člověk uvědomí, jak moc kreativním oborem výroba nábytku je. Moderně smýšlející nábytkáři „se toho nebojí“ a experimentují s barvami, tvary a materiály všeho druhu. A je to dobře, protože jinak by se všechny domácnosti nesly ve stereotypním duchu. Na druhou stranu si je vhodné připomenout důvody, proč některá řešení přetrvávají a nedáme na ně dopustit ani po letech. K neotřesitelným stálicím bezesporu patří nábytek z masivu. Proč byste se do něj měla zamilovat i vy?

Lidé si „ulítávají“ na různých věcech. Někdo byteček ladí ve vintage stylu, jiný tíhne k minimalismu. Ale v souvislosti se hřejivou domáckou atmosférou se většině vybaví robustní, trvanlivý a kvalitní nábytek z masivního dřeva.

Výrobci používají evropské i exotické dřeviny. Narazíte na nábytek z bukového, dubového, borovicového, smrkového i ebenového či mahagonového dřeva. A mohli bychom pokračovat, sortiment je velmi pestrý a uspokojí každého dřevomilce. Ale skutečně masiv „stojí za to“? Pokud vás přestaly bavit náhražky a ráda byste do svého domova investovala, pravděpodobně vás nakonec následující výhody přesvědčí.

Jedním z největších taháků nábytku z masivu je velmi dlouhá životnost. Ačkoliv je dražší než nábytek z laciných materiálů, v případě řádné údržby může vydržet v původním stavu i po několik generací.

Estetické cítění je velmi subjektivní záležitost, ale přesto nábytku z masivu nelze upřít, že působí stabilně, bytelně a útulně. Zkrátka a dobře, na elegantní linie je pěkný pohled i po letech.

Když dojde k nehodě, můžete masiv opravit. Anebo si ho nechat opravit.

Nábytek z masivu je rozumnou volbou pro každého, kdo se často stěhuje nebo má tendenci neustále přemisťovat nábytek v rámci domácnosti. Proč? Protože vydrží i méně šetrné zacházení.

A aby nebylo výhod nábytku z masivu málo, nesmíme zapomenout na specifickou vůni dřeva a pryskyřice. Navíc se nemusíte bát, že vás ohrozí na zdraví uvolňujícími se výpary – při výrobě se používají zdravotně nezávadné laky a pojiva.

Potřebujete snad další důvody, proč si vyšperkovat bydlení alespoň několika kousky z masivu? Vsadíme se, že na ně přijdete sama.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.