Pohodlná elegance? S polokošilí ano

Nejpohodlnější je tričko, ale správný gentleman ho nosí jen doma nebo při sportu či manuální práci. Do společnosti se obyčejné tričko příliš nehodí. Košile zase není tolik komfortní. Řešení? Tričko s límečkem nazývané též polokošile.

Historie polokošile

První polokošili předvedl v roce 1926 René Lacoste, francouzský tenista. Před sto lety ještě nebylo pohodlné sportovní oblečení, jaké známe dnes. Tenisté nastupovali na kurt v košilích s dlouhým rukávem a kravatách. Během hry jim oblečení samozřejmě překáželo. Polokošile s krátkým rukávem byla proto vítaná novinka, která se brzy rozšířila mezi ostatní tenisty a další sportovce. Oblíbili si ji také hráči póla. Právě odtud je odvozen původní anglický název: polo shirt. V úplném překladu do češtiny to znamená „pólo košile“ nebo „košile na pólo“. Ačkoliv počeštěný výraz polokošile evokuje představu poloviny, ve skutečnosti se o žádnou poloviční košili nejedná, byť tak tričko s límečkem skutečně působí. Obzvlášť polokošile s dlouhým rukávem se košilím velmi podobají.

Kam vyrazit v polokošili?

Dobře oblečený muž je pro ženy mnohem přitažlivější, dávejte si proto záležet na tom, co máte na sobě. Skvělé je, že polokošili můžete vzít opravdu kamkoliv, kde není předepsaný přísný dress code. Tričko s límečkem se přizpůsobí elegantnímu i ležérnímu outfitu. Vypadá skvěle jak s béžovými a černými bavlněnými kalhotami, tak s tmavými džíny. Vzít si můžete sako či méně formální blazer.

Kvalitní polotrička značky XFER

Nevíte, kde polotrička nakoupit? Vyzkoušejte značku XFER, nebudete litovat. Výrobou a distribucí oblečení se zabývá už přes dvacet let. Specializuje se především na firemní textil. Doplnit ho lze výšivkou i potiskem. Oblečení je kvalitní a odolné. Kromě polokošile se jedná např. o trička, mikiny, bundy, vesty a čepice.

Publikováno: 17. 07. 2019

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová