Móda&styl

Nebaví vás šití? Vyzkoušejte pletení!

Pokud jste se nesvezla na módní vlně šití, která se českými luhy a háji prohnala v minulých letech, naskočte na vlnu další. Co je momentálně v kurzu? Aktivita, kterou si krátily dlouhé zimní večery naše maminky i babičky – pletení. Začátky nejsou těžké, a navíc se obejdete bez drahé techniky (v případě šití máme na mysli šicí stroj). Jakmile se s pletacími jehlicemi sžijete, poměrně snadno s nimi vykouzlíte spoustu stylového oblečení a doplňků.

Proč byste se měla naučit plést?

Regály jsou plné pěkných věcí, tak proč ztrácet čas něčím, co za vás udělají zaměstnanci velkovýroben? Možná si čas od času postesknete, že nemůžete dohledat model, který by odpovídal specifickým požadavkům. Upravila byste to, nebo tamto. Anebo se vám líbí design, ale odrazuje vás nekvalitní materiál… Hlavní motivace je tedy naprosto identická, jako je tomu u šití – naučíte-li se plést, nebudete muset dělat kompromisy. Jednoduše si vždy upletete, cokoliv vás napadne.

Takže ještě jednou, pro pořádek. Výhody pletení jsou zjevné – kdykoliv si upletete, cokoliv budete chtít (od svetru přes šaty až po čepici nebo hračky), a to z libovolného materiálu. Nabídka je neuvěřitelně pestrá a spoustu pokladů objevíte až poté, co do tajů pletení proniknete o něco více. A když se vám něco nepodaří, prostě to rozpářete a začnete znovu. Možná budete nakonec tak dobrá, že si prodejem výtvorů přivyděláte.

Kde seženete vše potřebné?

Zapamatujte si adresu propleta.cz. Tento eshop vlny a příze prodává za příjemné ceny, a navíc nabízí široké spektrum dalších věcí, které by se vám mohly hodit. Třeba polotovary na kabelky, literaturu i galanterii. Díky velmi přehlednému filtrování (dle druhu příze nebo barvy či složení) vždy okamžitě najdete to, co právě potřebujete.

Co se týče návodů, najdete je na internetu. Perfektním zdrojem inspirace je YouTube!

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.