Jaké jsou hlavní důvody pro nákup investičního zlata?

Při snaze investovat své úspory máte možnost vybírat si z takřka nepřeberného množství variant. Chcete-li omezit riziko a dostatečně ochránit vložené finanční prostředky, vyplatí se uvažovat o nákupu investičního zlata. Jeho pořízení má řadu výhod.

Ochrana peněz před vysokou inflací

Evropu v dnešních dnech, Českou republiku nevyjímaje, obchází strašák vysoké inflace. Co by stalo, pokud by se vymkla z rukou? Ceny by šly razantně nahoru a peníze by rychle ztrácely na své hodnotě. Zlato by se pak stalo právě onou pojistkou proti tomu, abyste nijak výrazně nezchudli. Hlavním důvodem je tedy ochrana vašich peněz. Velkou výhodou je fakt, že zlato ve formě investičních zlatých mincí a cihliček je směnitelné za každé situace a prakticky kdekoliv na světě. Nepodléhá inflaci, takže tím, že do něj vložíte alespoň část svých úspor, zamezíte případným problémům s financemi, pokud se inflace dostane do skutečně závratných obrátek. A to bohužel nikdy není vyloučené.

Investice je možná i v relativně nízkých částkách

Oproti nemovitostem, jež jinak patří také k velmi dobrým investičním příležitostem, se dá zlato pro ochranu úspor využít i tehdy, nemáte-li zrovna naspořené miliony korun. Zlato se dá v podobě cihliček a mincí koupit už za pár korun, například gramová zlatá cihlička vás aktuálně vyjde na méně než 2 tisíce korun. Je samozřejmě otázkou, zda se takováto minimální částka vyplatí, lepší je do zlata investovat alespoň desítky tisíc korun. Předností je rovněž fakt, že při nákupu zlata není zapotřebí platit DPH, což z něj opět dělá dostupnější produkt pro širokou veřejnost.

Snadný nákup a prodej

Zlaté mince a slitky od významných výrobců a rafinérií dováží a prodává společnost, jež sídlí v Obecním domě v Praze. Provozuje také eshop zlate-mince.cz, kde se setkáte s prémiovou nabídkou tohoto tradičního tuzemského prodejce, který na našem trhu působí již více než 18 let. Firma zlato nejen prodává, ale garantuje rovněž výkup.

Publikováno: 26. 05. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová