I zahradní střecha může vypadat k světu

Vybudovat terasu dá jednomu zabrat. Člověk musí postavit nejen podlahu, ale soustředit se i na zastřešení. Je sice pravda, že to se dá do jisté míry zvládnout levně a rychle, nicméně výsledek pak nebude žádná sláva. Daleko lepší je si trochu připlatit a mít střechu na úrovni.

Střecha je nezbytná

Celá řada teras žádnou střechu nemá, případně ji tvoří pouze slunečníky. Ty jsou super proti slunečním paprskům, avšak s deštěm si neporadí. I proto je vhodné použít nějaké řešení, na které bude i voda krátká. Nejlevnějším možným způsobem, jak se chránit proti dešti i otravnému slunci zároveň, je nepromokavá plachta. Natáhnout ji nad terasou nemusí být žádný velký problém. Svůj účel splní a skoro nic nestojí. Po vizuální stránce ovšem nejde o nic světoborného, právě naopak. Proto se doporučuje sáhnout po něčem přeci jen zajímavějším.

Lehké pergoly

Dobrým kandidátem na efektivní a zároveň i designové zastřešení je pergola dřevěná. Tento druh konstrukce je na zahradě jako doma. Pergoly se totiž používaly už za starověkého Řecka, což už je nějaký ten pátek. Dají se pořídit jak samostojné modely, tak i verze, jež je potřeba připevnit k domu. Máte-li terasu dál od domu, objednejte si samostojný model. V opačném případě byste měli spíše zvažovat druhou variantu.

Velké altány

Chcete-li něco robustnějšího, než je pergola, zvolte si raději altán. I když i ten se vyrábí v notně odlehčené formě, většina typů je poměrně velká. Standardní zahradní altán dřevěný má obvykle nejen podlahu, ale často je jeho součástí i zábradlí. Víceméně se jeho koupí zbavíte nutnosti budovat podloží.

Stavba

Zkompletovat pergolu i altán vám může na místě samozřejmě dodavatel, nicméně zadarmo tento druh služby obvykle nebývá. Naštěstí je možné si prefabrikované modely sestavit svépomocí. Nejedná se o nic složitého ani namáhavého. Hlavně tím ušetříte.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová