Zdraví

Co byste měli vědět o účincích kratomu?

Kratom se v jihovýchodní Asii dlouho používá pro léčebné a rituální účely. Kratom je prášková forma listů ze stálozeleného stromu zvaného mitragyna speciosa, který spadá do stejné čeledi jako kávovník. Strom roste zejména v Thajsku, Papui-Nové Guineji, Malajsii a Indonésii. V následujících řádcích vám prozradíme, co byste měli všechno o kratomu vědět.

Kratom se od pradávna přidává do pokrmů při vaření, listy se také žvýkají, případně se z nich vaří čaj. Účinnou chemickou látkou v kratomu, která je známá pro stimulační účinky, je mitragynin. Ve větších dávkách působí spíše jako sedativum, a proto se podobá opioidním drogám, jako jsou kodein a morfin.

Kratom a jeho účinky

Jaké má účinky kratom? Jednotlivci ho užívají za různými účely, nejčastěji však pro zmírnění abstinenčních příznaků opiátů. Kratom se také hojně využívá při bolestech, depresích, úzkostných stavech a podobně. Nicméně je nezbytné podotknout, že není podporován a schválen úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

V tradičních kulturách se kratom používal na léčbu bolesti a zvýšení chuti k jídlu, hladiny energie i sexuálního apetitu. Výtažky z rostlin se často používají jako lokální anestetikum, nebo dokonce k hojení ran. V Thajsku se listy kratomu využívají i k odčervení. V neposlední řadě se v asijských zemích doporučuje při horečkách, cukrovce či průjmu.

Kde koupit kvalitní kratom?

V případě, že hledáte internetový obchod, odkud si můžete objednat kratom v různých formách, podívejte se na nabídku e-shopu KratomWorld.cz. Za tento obchod mluví čísla. Působí na tuzemském trhu více než rok a má už tisíce spokojených zákazníků. Prodává kvalitní produkty získané přímo v srdci Indonésie. Doručení je do jednoho až dvou pracovních dnů.

Jestliže je ve vašem hledáčku na kratom automat Plzeň, najdete ho v obchodním centrum Luna.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.