Jak umýt okna a nenadřít se

Pro mnoho z nás jsou vánoční svátky pomyslným vyvrcholením zimy, i když je slavíme téměř na jejím začátku. Po nich už se často těšíme spíše na jaro a Velikonoce než týdny zimy a mrazu. A také jarní úklid.

Viditelná nečistota

Každé svátky provází vlna úklidu a gruntování. Kromě toho ale musíme udržovat pořádek po celý rok, protože chceme mít hezký a čistý domov. Jednou z činností, které se k úklidu pojí, je mytí oken. To ale však bývá velmi neoblíbené a tak ho odkládáme, jak se dá. Okna nám ale do bytu či domu pouští světlo a díváme se skrze ně ven nejen my, ale také návštěvy. Šmouhy, prach nebo další nečistoty jsou tak velmi viditelné a zvlášť, pokud máme domácí mazlíčky. Pak musíme nastoupit se spoustou novin, hadrů, čistících přípravků a leštidel, stěrkou a dostatečnou trpělivostí i fyzickou silou, abychom okna umyli a vyleštili k dokonalosti. Výsledek navíc nevydrží moc dlouho a o to více nás mytí oken nebaví. Umýt je dobře a za pár minut pomůže chytrý čistič oken.

Mytí bez námahy

Nejen na okna, ale na všechny rovné plochy jako jsou obklady, zrcadla nebo skleněná výplň sprchového koutu už nemusíte hledat hadry a noviny. Akumulátorový čistič oken Orava nabízí inovativní způsob mytí oken a dalších ploch. Z okna odsává nečistoty a špinavou vodu a zároveň ho stírá, takže je okamžitě suché a čisté. Ovládá se jednoduše, není potřeba žádné složité nastavování a pohodlně ho udržíte v jedné ruce. Okno přetřete mokrou houbou nebo hadříkem s čistícím prostředkem a pak čističem oken umyjete stíráním shora dolů, během kterého čistič odsaje vodu i špínu. Baterie vydrží až půl hodiny a pokud ji vybijete, už za tři hodiny je znovu nabitá a připravená k práci. Pro vysoká okna a umývání ve výšce jednoduše použijte prodlužovací soupravu a nemusíte nikde shánět štafle nebo židli. Čistič oken máte stále po ruce, stačí ho jen zapnout. Otisky rukou, nečistoty nebo šmouhy jednoduše odstraníte kdykoli během pár chvilek, vaše okna tak mohou být stále dokonale čistá.

Publikováno: 11. 01. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová