Dluhopisy jako skvělý způsob pasivního příjmu

Nejistá doba si žádá jistá řešení. Objevte způsob, jak zúročit své úspory a získat garantovaný fixní výnos s minimalizovaným rizikem. Skvělé řešení představují dluhopisy, které si i přes výrazné změny v investičním světě neustále drží svou pevnou pozici a i nadále představují bezpečné zhodnocení financí.

Dluhopisy jsou vhodným řešením i pro začátečníky

Výhodou dluhopisů je kromě jistoty také to, že se do investování může pustit i naprostý začátečník, a to dokonce i s poměrně malými finančními úsporami. Pokud bychom si měli dluhopisy jednoduše představit, jedná se o cenné papíry, které si zakoupíte vy jakožto investor od emitenta, tedy společnosti, jež je vystavila, a které vám garantují pravidelný výnos. Ještě stručněji pak můžeme tento způsob shrnout tak, že vy jakožto investor zapůjčíte emitentovi, tedy většinou nějakému majiteli firmy, své peníze, jež jsou jištěny právě tímto cenným papírem. Za takto poskytnutou půjčku obdržíte v předem stanoveném čase zpět jak původní částku, tak i výnos z investice, takzvaný kupón. Výhodou dluhopisů je pak také to, že dopředu znáte, jakou sazbou budou zúročené. A toto zúročení bývá poměrně vysoké. Například dluhopisy vystavené společností Uniprospe.eu zajišťují výnos 9,5 % se splatností již na konci letošního roku.

Při výběru emitenta buďte opatrní

Než se rozhodnete pro investici do dluhopisů, důkladně zvažte, komu své peníze svěříte. Firemní dluhopisy dnes nabízí kdekdo, proto je třeba danou společnost důkladně prověřit. Zajímejte se vždy o minulost, současnost i budoucnost emitenta. Vybírat byste měli takovou společnost, která má z dlouhodobého hlediska dobré vyhlídky a je u ní minimální riziko krachu. Vhodným emitentem může být již zmíněná společnost Uniprospe, která podniká v oblasti likvidace odpadního polymeru ze starých pneumatik. Tento obor má rozhodně dobrou perspektivu i do budoucna. A nezpochybnitelnou výhodou je také to, že Uniprospe nabízí krátkodobé dluhopisy, splatné k 31. 12. 2023, takže svou investici získáte rychle zpět.

Pokud tedy hledáte způsob, jak zúročit své peníze a i v nejisté době mít jistotu zhodnocení úspor, představuje investice do dluhopisů vhodné řešení. Stačí si jen vybrat vhodného emitenta a můžete začít.

Publikováno: 28. 09. 2023 / Aktualizováno: 01. 10. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Tereza Horáková