Degustace vína na jižní Moravě je nezapomenutelný zážitek

Máte rádi dobré víno, ale už vás ho nebaví konzumovat doma? Pak si udělejte výlet do míst v oblasti Velkých Pavlovic, která je svými výbornými víny proslulá. Degustace zdejších lahůdek je oblíbenou aktivitou mezi milovníky vína a určitě si ji užijete i vy. Chcete-li objevovat nové chutě a poznávat rozdíly mezi různými odrůdami, máte jedinečnou příležitost.

Velkopavlovická oblast se nachází v jižní části Moravy a patří k nejstarším a nejvýznamnějším vinárenských oblastem v České republice. Rozkládá na ploše přibližně 4 800 hektarů a je známá pro své výborné odrůdy - včetně Ryzlinku vlašského, Sauvignonu Blanc, Tramínu červeného a mnoha dalších.

Pokud se vydáte na degustaci vína na jižní Moravu, připravte se na unikátní zkušenost. Vůbec nejlepším způsobem, jak si vychutnat zdejší vína, je návštěva některého z místních vinařství a ochutnávka lokální produkce.

Za zastávku rozhodně stojí vinařská obec Vrbice s jedinečnou architekturou vinných sklepů – byly vykopány do pískovcové skály v rámci sedmi pater. A právě zde se nachází malé rodinné vinařství Vrbice BMV Kadlec. Díky prvotřídní péči o vinohrady produkuje kvalitní a vyzrálé hrozny, z nichž vyrábí vynikající vína. To si ostatně můžete objednat i z pohodlí domova na bmvvinarstvi.cz, kde nyní najdete velikonoční degustační kartony. Velikonoční vína z Vrbice představují skvělý způsob, jak si zpestřit prožití velikonočních svátků.


Vinný sklípek s degustací Vrbice vám dá vyzkoušet několik různých odrůd, každou s vlastním charakterem a chutí. Pokud nemáte s degustací předchozí zkušenosti, raději začněte s lehčími a méně komplexními odrůdami, aby se vaše chuťové buňky mohly postupně přizpůsobovat.

Kromě samotného ochutnávání získáte zajímavé informace o historii a výrobě vína v dané oblasti, stejně jako o různých odrůdách a jejich charakteristikách. Zkušení sommelieři vám také rádi poradí, jaké víno si vybrat, aby vám co nejlépe vyhovovalo.

Publikováno: 18. 03. 2023 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Dohnalová