Jak na výběr hodinek?

Dámské hodinky jsou nejlepší volbou, pokud hledáte něco praktického, elegantního, zapamatovatelného, ale zároveň dostatečně nezávazného. Hodinky jsou totiž pro ženu geniálním kompromisem mezi šperkem a věcí každodenní potřeby, kterou chce mít na očích. Navíc výběr dámských hodinek pro konkrétní osobu je určitě snazší než výběr šperků či dámské vůně parfému. O hodinkách máte jistě reálnější představu a tím i o něco málo snazší rozhodování. Dámské hodinky nejlépe splňují náročné požadavky na dostatečně nevšední, originální a spolehlivý dárek pro ten pravý moment překvapení. Správný typ hodinek udělá radost každé ženě, aniž by muselo jít nutně o drahý model.

Zajímavý design je důležitější než praktičnost

Vzhledem k tomu, že se dámské hodinky se dnes stále častěji přiřazují ke šperkům na ženské ruce, musí především stylově doplňovat nejen majitelku, ale i všechny ostatní „konkurenty“, které ji zkrášlují. Pro každodenní nošení vždy vybírejte minimalistickou eleganci v barvě šperků, které nestřídá. Mimo hodinek určených výhradně ke sportovním aktivitám vždy vybírejte hodinky ručičkové a jděte jí naproti materiály, oblíbenými barvami i stylem. Pokud si stále neumíte představit, jak by měly vypadat elegantní kvalitní dámské hodinky, vsaďte na značku Festina. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky. Všechny modely značky podtrhují ženskou jemnost, ale zároveň umí být dostatečně výrazné, aby ji nějak charakterizovaly. Hodinky Festina jsou zkrátka sázkou na jistotu. [caption id="attachment_755" align="aligncenter" width="500"] Dámské hodinky Festina. Foto: brasty.cz[/caption]

Velikost ciferníku by se měla shodovat s typem ženy

Dámské hodinky by vždy měli být poutavým doplňkem ženské ruky. Neměly by se na ní ztrácet ani působit jako nepřehlédnutelné závaží. Není nic horšího, než když na sebe dámské hodinky upozorní nepohodlným dojmem. Jako například drobné, miniaturní hodinky na široké ruce, které do zápěstí zapadají nebo dokonce působí přiškrceným dojmem s nevzhlednými otlaky. Stejně nepřípustný je však i opačný efekt, tedy když šířka ciferníku zápěstí přesahuje a dámské hodinky působí spíše jako břemeno než jako šperk, který ráda nosí. Přestože opak může být pravdou.

Extravagantní dámské hodinky jen, když máte jistotu

Hodinky, stejně jako ostatní doplňky jsou pro ženy tzv. láskou na první pohled. Aby je ráda nosila, musí k ženě patřit, jako by byly její nedílnou součástí. Všechny ženy mají rády originalitu, ale musí ji být tak trochu šitá na míru. Pokud tedy nekupujete zcela originální hodinky s konkrétním záměrem nebo souvislostí, buďte raději stylově při zemi a pořizujte jí neutrálnější, ale o to vice kvalitní kousky. To samé platí i pro zajímavé detaily v rámci designu ciferníku, případně řemínku. Ne každého zkrátka přitahují perly, kamínky či další draze vyhlížející materiály. Zmíněné dámské hodinky Festina jsou ideální ukázkou neokázalého, ale osobitého provedení a švýcarské kvality. Dárek v podobě krásných hodinek Festina má své výhody. Mohou eliminovat otravnou akademickou čtvrthodinku, kterou na ni pravidelně čekáte. Nebo naopak vám její nové hodinky zajistí, že každé vaše zpoždění bude stejně přijímáno s úsměvem pokaždé, když se na ně podívá.

Publikováno: 07. 02. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová