Bydlení

Jak se starat o židli, aby sloužila co nejdéle?

S každou investicí do sedacího nábytku očekáváme, že nám v nezměněném stavu vydrží co nejdéle. Nikomu se určitě nechce každý rok kupovat nábytek nový jen z toho důvodu, že se o něj dostatečně dobře nestaral, co říkáte? Právě péče hraje v životnosti židlí skutečně důležitou roli a proto je potřeba znát několik základních typů a triků, jakými židli neustále udržovat jako novou. Úkolem tohoto článku je představit některé pomůcky, kterými se nám požadovaného výsledku podaří dosáhnout. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Jak pečovat o kancelářské židle?

Péče o kancelářské židle se samozřejmě liší podle toho, z jakého materiálu se skládají. Nejčastěji využívané materiály jsou:

  • umělé hmoty,
  • kov,
  • dřevo,
  • čalounění,
  • kůže.

Každý z těchto materiálů vyžaduje konkrétní péči, které si nyní představíme. Umělohmotné části jsou z hlediska údržby zřejmě nejméně náročné. Dají se totiž mýt prakticky vším, co vás napadne. Lehké nečistoty zmizí díky otření vlhkých hadříkem, zaschlé skvrny vydrhnete kartáček a měkkými ostny. Kov oproti tomu utíráte pouze hadříkem, protože kartáčem by mohlo dojít k poškrábání, což je samozřejmě nežádoucí, i pokud byl nábytek zakoupený v kategorii kancelářské židle akce. Nízká cena sedacího nábytku ještě neznamená, že o něj není potřeba pečovat opatrně a s něhou, aby vydržel jako nový dlouhou dobu.

Hrubé nečistoty na dřevě se odstraňují prachovkou a k větší nečistotě je zapotřebí speciálního přípravku na údržbu dřeva, které je k dostání ve všech hobby marketech. Kancelářská židle akce přináší i celou řadu křesel čalouněných, které se ošetřují šamponováním speciálním přípravkem. V takovém případě je potřeba dbát na dodržování přesného postupu, aby se výsledek neminul účinkem. O kůži zas pečujete pomocí přípravků určených přímo tomuto typu materiálu.

Slova na závěr

Každý materiál, ze kterého jsou židle vyráběny, má na trhu dostatek přípravků, s nimiž se můžete směle pustit do jeho čištění. Samotný proces pak není vůbec nic těžkého, pokud se budete držet předepsaných návodů.

Dopřejte si relax. Kde hledat ubytování?

Toužíte po odpočinku, relaxaci a klidu od všedních pracovních dní? Dopřejte si dovolenou na samotě, u lesa nebo v příjemném prostředí u vody. Stránka chaty k pronájmu Vám nabízí výborné možnosti ubytování a v neposlední řadě i zajímavé tipy na výlety. Klikněte například na podstránku ubytování Lednice a rezervujte si pobyt přímo u majitele. Je tak mnoho krásných míst v našem rodném Česku, stačí si jen vybrat co Vám nejvíce vyhovuje.