Jak se starat o židli, aby sloužila co nejdéle?

S každou investicí do sedacího nábytku očekáváme, že nám v nezměněném stavu vydrží co nejdéle. Nikomu se určitě nechce každý rok kupovat nábytek nový jen z toho důvodu, že se o něj dostatečně dobře nestaral, co říkáte? Právě péče hraje v životnosti židlí skutečně důležitou roli a proto je potřeba znát několik základních typů a triků, jakými židli neustále udržovat jako novou. Úkolem tohoto článku je představit některé pomůcky, kterými se nám požadovaného výsledku podaří dosáhnout. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Jak pečovat o kancelářské židle?

Péče o kancelářské židle se samozřejmě liší podle toho, z jakého materiálu se skládají. Nejčastěji využívané materiály jsou:
  • umělé hmoty,
  • kov,
  • dřevo,
  • čalounění,
  • kůže.
Každý z těchto materiálů vyžaduje konkrétní péči, které si nyní představíme. Umělohmotné části jsou z hlediska údržby zřejmě nejméně náročné. Dají se totiž mýt prakticky vším, co vás napadne. Lehké nečistoty zmizí díky otření vlhkých hadříkem, zaschlé skvrny vydrhnete kartáček a měkkými ostny. Kov oproti tomu utíráte pouze hadříkem, protože kartáčem by mohlo dojít k poškrábání, což je samozřejmě nežádoucí, i pokud byl nábytek zakoupený v kategorii kancelářské židle akce. Nízká cena sedacího nábytku ještě neznamená, že o něj není potřeba pečovat opatrně a s něhou, aby vydržel jako nový dlouhou dobu. Hrubé nečistoty na dřevě se odstraňují prachovkou a k větší nečistotě je zapotřebí speciálního přípravku na údržbu dřeva, které je k dostání ve všech hobby marketech. Kancelářská židle akce přináší i celou řadu křesel čalouněných, které se ošetřují šamponováním speciálním přípravkem. V takovém případě je potřeba dbát na dodržování přesného postupu, aby se výsledek neminul účinkem. O kůži zas pečujete pomocí přípravků určených přímo tomuto typu materiálu.

Slova na závěr

Každý materiál, ze kterého jsou židle vyráběny, má na trhu dostatek přípravků, s nimiž se můžete směle pustit do jeho čištění. Samotný proces pak není vůbec nic těžkého, pokud se budete držet předepsaných návodů.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová