Co je to ketodieta a jak s ní začít?

Možná jste již o této proteinové dietě slyšeli, a možná dokonce uvažovali nad tím, že ji vyzkoušíte. Třeba vám jen nikdo neposkytl dostatek informací, proč se vyplatí vyzkoušet právě tento způsob redukce hmotnosti. Ketodietu si chválí jak sportovci, tak i celebrity nebo lidé s přebytečnou hmotností, a to především díky rychlému úbytku váhy bez hladovění. V následujících řádcích vám vysvětlíme, co vlastně ketodieta je, a jak s ní začít.

Proteinová dieta – rychlý úbytek hmotnosti

Není žádným tajemstvím, že potraviny, které přijímáme, mohou mít negativní vliv na to, jak se cítíme. Existuje mnoho způsobů, jak váhu redukovat, ovšem držet hladovku a být neustále nervózní z hladu není pro každého, a proto tady máme ketodietu. V jejím nemusíte mít strach, že vás přemůže hlad či chuť na sladké, protože budete dostatečně zasycení množstvím bílkovin, které právě při ketodietě převládají. Jedná se o větší příjem bílkovin než tuků či sacharidů, konkrétně jde o cca 60% bílkovin 20% tuků a 20% sacharidů, což značně přispěje k úbytku hmotnosti, a navíc bez hladu. Tip: Výběr konkrétního dietního programu je klíčový. Přečtěte si, která je nejlepší ketodieta podle Radka z Ecoblogu!

Jak začít s ketodietou?

Ovšem žádná dieta není tak úplně příjemná, protože si budete muset odepřít jídla jako fastfood nebo třeba čokoláda. Zkrátka pochoutky, které většina lidí tak bezmezně zbožňuje. Ale zato se dočkáte zaslouženého výsledku a s minimálním rizikem jojo efektu. Pokud tedy nechcete dietu vyloženě protrpět, je dobré udělat si jasno v tom, jak vlastně chcete provozovat svůj nový zdravý životní styl. Pokud ke ketodietě přispějete sportováním nebo alespoň aktivnějším životním stylem, tak se výsledek nejenže dostaví rychleji, ale především se budete cítit lépe.

Jídla, která si můžete dopřát při ketodietě

  • ořechy
  • vajíčka
  • libové maso
  • mořské plody a různé druhy ryb
  • ovoce s nízkým obsahem cukru
  • semínka
Při ketodietě je dobré regulovat pitný režim, v rámci kterého jsou minerálky či jiné slazené nápoje naprostým tabu. Pitná voda nebo čaje bez cukru jsou ideálním řešením, pokud nechcete svou dietu porušit a dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Publikováno: 18. 11. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Dohnalová