Cestování versus koronavirus aneb jak se mění pojištění

V roce 2020 jsme všichni zažili nepříjemné překvapení, mnoho z nás pocítilo omezení v dopravě a pohybu, zavírají se restaurace, obchody i další provozy. Svůj dopad bude mít covid 19 i na cestování. Jaké proměny můžeme očekávat v oblasti pojištění a podle čeho se orientovat, když plánujeme letní dovolenou nebo cestu za poznáním? Na co se připravit a podle čeho se orientovat? Situace není sice jednoduchá, ale pojišťovny se přizpůsobují, není proto důvod k obavám.

Pojištění storno zájezdu není k dispozici

Pokud byste měli zájem o sjednání pojištění storna zájezdu, bohužel není v současné době vůbec k mání. Stejně tak není k dispozici speciální připojištění, které by zahrnovalo samotné onemocnění koronavirem. Cestovní pojištění a covid je tématem, co má svá specifika a je vhodné se na ně před sjednáním smlouvy a vycestováním ze země pečlivě informovat. Pojistka se nevztahuje kupříkladu na úhradu nákladů spojených s testováním na onemocnění covid 19, ať už jej hygienické stanice v místě vašeho pobytu nařizují z jakéhokoliv důvodu. A jak je to vlastně s případnou karanténou, která vám jako cestovatelům v místě pobytu bude nařízena?

Automatická prolongace pojistky bez dalších poplatků

Pokud dojde k tomu, že byste tam, kam máte namířeno na dovolenou, museli kvůli karanténě strávit delší dobu, než jste původně předpokládali, počítejte s tím, že cestovní pojištění může být obratem prolongováno, stačí jen tuto skutečnost oznámit telefonicky asistenční službě a dořešit k tomu potřebné drobné formality. V cizině pak nezapomínejte ani na pojištění odpovědnosti za škodu, která může být vhodným doplňkem na cesty. Jistě, už jen pro ten pověstný klid duše. Mimochodem, sjednat si pojištění do zahraničí online je otázkou i několika málo minut…

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Romana Dohnalová