Nová pražská rezidenční čtvrť je ukázkou, jak má vypadat moderní bydlení

Dnešní nároky na bydlení neustále stoupají. Nikdo si zkrátka nechce odpustit své pohodlí, lidé touží po klidném životě a zároveň chtějí mít na rozsah veškeré vymoženosti, které představuje městský způsob života. Takové lokality patří k těm nejžádanějším a je to obecný trend moderního bydlení. A přesně mezi takové lokality také zapadá projekt Byty u parku, což je nově vznikající čtvrť na pražském Žižkově.

Blízko centra, ale také u parku

Pro tvůrce tohoto projektu bylo zásadní, aby se jim podařilo vytvořit moderní bydlení, které zajistí pohodový život a zároveň nabídne vše, co od bydlení dnes očekáváme. Důležitá samozřejmě byla volba samotné lokality, která v tomto případě navazuje na park Židovské pece.

Do tohoto prostoru zapadají byty na Praze 3 v rámci 11 bytových domů, kde najdete byty o různých dispozicích. Od těch nejmenších o 30 m2, až po ty největší, které přesahují 140 m2. Architekti se u těchto bytů zaměřili na to, abyste se v nich cítili skutečně jako doma. To znamená především:
  • Dostatek světla ve všech bytech
  • Chytré vnitřní uspořádání
Právě dostatečně prosvětlené byty jsou tím, co by dnes mělo být u moderního bydlení naprostou samozřejmostí. Dostatek světla v obytném prostoru totiž dobře působí na naši psychiku. Také z toho důvodu je v posledních letech taková oblíbila světlých barev v interiérech.

Občanská vybavenost

Zatímco samotné bydlení nabízí dokonalé možnosti pro relaxaci a sportovní aktivity díky přilehlého parku, zároveň ale nejste rozhodně stranou od městského života. Byty v Praze na Žižkově nabídnou dostatek kulturního vyžití a možností nakupování v okolí, nebo třeba mnoho míst, kde se můžete scházet s přáteli, třeba u dobré kávy. Nahrává tomu také blízkost Vinohrad. Tato nově vznikající rezidenční čtvrť zkrátka dokázala skloubit vše, co byste od moderního bydlení očekávali.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Romana Dohnalová