Vytvořit si originální kus oblečení, není složité

Pokud toužíte po originalitě, pořiďte si šicí stroje. Můžete si tak vytvořit jedinečné kousky oblečení, které Vám budou všichni závidět. Na každý kus oblečení nepotřebujete samostatný stroj a proto ani investice nebude tak velká. Velkou výhodou doma ušitého oblečení je, že Vám bude vždy perfektně sedět. Nebudete už muset prohledávat stojany s oblečením a hledat svoji velikost. Dalším důvodem, proč si šít své vlastní oblečení, je zvolený materiál. Pokud zvolíte kvalitní látku, může Vám vydržet i několik let, což se bohužel sériově vyráběnému oblečení nikdy nestane.

Trička

K ušití triček, je zapotřebí spíše elastická látka. Pokud ale toužíte po volném střihu na léto, vyzkoušejte len. Stroje overlock a coverlock, však nevyužijete pouze na trička. Ušijete s nimi téměř jakýkoliv kus oblečení a jejich velkou výhodou je, že si poradí i s elastickým materiálem, což jiné šicí stroje neumí a látku můžou prosekat a zničit. Trička můžete ozdobit například jemnou nášivkou, nebo si můžete vybrat z tisíců šablon, které obsahuje řezací plotr.

Teplákové soupravy

Na teplákové soupravy budete potřebovat látku zvanou teplákovina. Najdete ji ve spoustě barevných, nebo vzorovaných provedeních. Na jejich ušití skvěle využijete kombinaci 2v1 šicích strojů coverlock a overlock, díky kterým vytvoříte švy potřebné k ušití souprav a ušetříte místo, které by Vám zabraly 2 samostatné šicí stroje.

Sukně

Sukně můžete vytvořit téměř z jakéhokoliv materiálu, je potřeba ovšem zvolit vhodný střih, který se bude doplňovat s vlastnostmi zvolené látky. Vhodný střih se netýká pouze zvolené látky, střih by měl také ladit k Vaši postavě. Najdete je ve specializovaných časopisech, na internetu, v galanteriích, nebo můžete popustit uzdu Vaší fantazii a vytvořit si svůj originální střih.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Móda&styl

Autor: Romana Dohnalová