S rychlým internetem se žije o moc líp. Máte ho taky?

Jste na home officu? Obáváte se, že kvůli opatřením spojeným s koronavirovou pandemií budou vaše děti nuceny vzdělávat se distančně? To vše klade nemalé nároky nejenom na patřičné vybavení, ale i rychlost internetu. Jinými slovy, je vaše internetové připojení dostatečně rychlé? Nároky na rychlost internetu se čím dál zvyšují. Rychlý internet je dnes skutečně základem. A skýtá řadu výhod. Rychlý internet umožňuje nejenom rychlé načítání internetových stránek, stahování souborů a hraní počítačových her. S rychlým internetem můžete sledovat i internetovou televizi. Za zlomek ceny, kterou možná platíte poskytovatelům satelitních stanic.

Jakou rychlost zvolit?

Rychlost internetu určuje čas, během něhož dojde k přenosu určitého množství dat. Stojíte-li před výběrem vhodného tarifu, vezměte v úvahu dva hlavní parametry, a to: jaké aktivity na internetu budete vykonávat a kolik uživatelů najednou jej bude využívat. Jde-li vám primárně o surfování po webových stránkách a čtení mailových zpráv, plně pro vás bude postačující rychlost 10 Mb/s. Jiné to ovšem je, rozhodnete-li se například pro hraní počítačových her a sledování videí a internetové televize ve vysokém rozlišení. Ta si samozřejmě žádá připojení mnohem rychlejší.

Velmi drahá data v Čechách? Ne všude!

Česká republika má nechvalnou pověst coby poskytovatele jedněch z vůbec nejdražších dat. Uvědomte si, že to se však týká těch největších hráčů. Na trhu najdete poskytovatele rychlého internetu za velmi slušné ceny. Jedním z nich je například společnost NEJ.cz, poskytovatel nejenom rychlého internetu a internetové televize, ale i mobilního a telefonního připojení bez paušálu.

Internet a televize v jednom balíčku

Nejvýhodnější ceny dosáhnete, pokud si obě služby, tedy rychlý internet a internetovou televizi (se 150 televizními stanicemi) pořídíte v jednom balíčku. V tom případě vás kombinace internetu s rychlostí 60 Mb/s a internetové televize může vyjít na 520 korun měsíčně. Váš internet však může být ještě rychlejší – dosahovat může rychlosti až 1000 Mb/s!

Otestujte svou lokalitu

Nalákali jsme vás? V tom případě si na stránkách společnosti (https://www.nej.cz/) otestujte, jestli se tato nabídka týká i vaší lokality (po odkliknutí políčka internet a vyberte lokalitu). Našli jste i tu vaši? Pak vás od rychlého internetu a sledování internetové televize v podstatě dělí jen návštěva technika!

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Dohnalová